אמצעי שחרור עשן ממבנה

אמנם נדמה כי כבר פסה מן העולם הקטסטרופה של שריפה המונית שמשמידה ערים שלמות, כפי שהיה בימים בהם הבתים נבנו מעץ. אך עדיין שריפה במבנה היא אחד הנזקים הגדולים ביותר שיכולים לקרות, ותוך כדי פגיעה עצומה בנפש, גם להרוס את המתחם לצמיתות. על כן, מדינת ישראל חקקה את תקנה 1001 הנוגעת לבטיחות באש במבנים, ומתקנת אותה מדי תקופה בהתאם לטכנולוגיות שמתפתחות ולממצאים החדשים שמתגלים. תקנה זו קובעת בין השאר כי כל מבנה מחויב להחזיק אמצעי שחרור עשן, על מנת למנוע את אחת הסכנות הגדולות ביותר שמתרחשת בעת שריפה.

למה שחרור עשן ממבנה כה חשוב?


מתג שליטת כבאים שחרור עשןשריפה או הימצאות בתוך שריפה נחזית בדמיוננו כמחזה מזעזע ומוות או פציעה מחרידים ביותר. אם כי לא היא האש שמסוכנת כל כך לעומת העשן. רוב האנשים שמתים בעת שריפה, נחנקים למוות בגלל שאיפת העשן שמכיל כמות עצומה של פחמן דו חמצני ומונע הגעת חמצן לשוהים באזור. כמו כן, העשן מהווה חסם רציני לשדה הראיה, ומונע מציאת נתיב מילוט אפשרי מהאש. בעת התקנת אמצעי שחרור עשן במבנה, ניתן לאפשר יותר זמן פינוי לשוהים, וכמו כן למזער את הסכנה למוות משאיפת העשן.

מה יכול לעזור לשחרר עשן ממבנה?


ישנו מגוון נרחב של אמצעים לשחרור עשן, הנה כמה מהמובילים:

חלונות אוורור

חלונות במיקום גבוה בחדר שמאפשרים את נתיב הוצאת העשן בעת שריפה, כדי שלא יתרכז בתקרת החדר עד שימלא את כל החלל.

חלונות מחוברים מנוע

חלונות אשר מחובר אליהם ציר מנועי שיפתח את החלון כנגד כל כוח חיצוני, כמו שלג או גשם, ויוכל לזהות עשן או אש באמצעות חיישנים, כך שהחלון ייפתח אוטומטית, גם אם אין גישה אליו.

מפוחים ומאווררים

מנועים שיזרימו אוויר נקי למתחם, כדי לאפשר נשימה נקייה מעשן עבור השוהים במבנה. זהו אמצעי אוטומטי ומכאני לשחרור עשן, שיפעל גם לאוורור מתחם באופן שגרתי.
לא מדובר רק בקיום החוק, שימוש באמצעי שחרור עשן ממבנה יוכל להציל חיים רבים ולמנוע נזקים עצומים בעת שריפה. פנו עוד היום לחברת שבטק ותוכלו למצוא את האמצעים הטובים ביותר כנגד שריפות, עבור כל מתחם.

מאמרים נוספים

סילוק עשן באופן יעיל

במקרים של שריפה או דליפת עשן במבנים סגורים, מערכת של סילוק עשן וסינון אוויר יכולה להציל חיים, פשוטו כמשמעו. חובת ההתקנה של מערכת לסילוק עשן ולאוורור חלה, על פי התקנים והוראת החוק, על כל מבנה סגור, ציבורי או תעשייתי
קרא עוד

כיפות תאורה - סקיילייט

כיפות תאורה הן ללא ספק הכוכב העולה של האדריכלות בשנים האחרונות, והן נמצאו בשימוש רב בבתים פרטיים ובמבני ציבור ותעשייה כאחדמומחי שבטק, חברה מובילה לשחרור עשן וחלונות גג, מספרים כל מה שאתם צריכים לדעת על כיפות התאורה ושילובן במבנה.
קרא עוד

מנוע חלון לשחרור עשן יעיל יותר

חלונות עשן הם חלונות יעודיים לפינוי עשן מהמבנה בעת שריפה, כחלק ממערכת חכמה לפינוי העשן. מנוע חלון הוא חלק חיוני מהמערכות, מומחי חברת שבטק, מהחברות המובילות בארץ במערכות גילוי אש ועשן, מסבירים על סוגי המנועים השונים
קרא עוד