צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
CFD הדמייה ממוחשבת לבטיחות אש

הדמיה ממוחשבת הנדרשת על ידי כיבוי אש במהלך התכנון של מבנים מורכבים עם חפיפה של אזורי אש כאשר לא קיימים חסמי אש ועשן בין החללים השונים. מטרת הניתוח ההנדסי הוא להראות בין השאר תנאי ראות תקינים השוררים בחלל אזור האש במשך המילוט ואף יותר בשילוב של יניקת עשן ופיצוי אוויר.

המטרה:

  • בדיקת תקינות תכנון מערכת יניקת עשן בחלל המבנה.
  • בחינת חלופות משטרי פעולה, שיגרה וחירום.

השיטה:

  • ביצוע סימולציה לניהול העשן במבנה המאופיין.
  • הסימולציה בוחנת כל פעם אירוע אש בודד במיקום שונה במבנה.

יתרונות:

  • מענה מדויק לצרכי המבנה
  • חסכון משמעותי בעלויות הכרוכות בבטיחות אש

עקרונות התכנון על פיהם מתבצעת הבדיקה:

תכנון החלל בתוכנת הCFD מתבסס על מערכת יניקת אוויר מאולצת המתוכננת ליניקת אויר מכלל שטח החלל.

 

תוצאות הסימולציה יקבעו את משטר עבודת מערכת הוצאת העשן, אשר יועברו לתכנון מערכת הוצאת העשן ומערכת גילוי האש.

 

מהנדסי חברת שבטק, חברה המתמחה במתן מעטפת פתרונות חדשניים לשחרור חום ועשן, מסבירים שתכנון מראש באמצעות הדמיה ממוחשבת , CFD, מאפשרת התקנה נכונה של מערכות לשליטה בעשן המהווה עניין בעל חשיבות קריטית ממדרגה ראשונה, הן עבור השוהים במבנה והן עבור כוחות הכיבוי שמטרתם היא להיכנס בזמן הקצר ביותר אל המבנה לצורך השלטת פעולות כיבוי יעילות.

מתעניינים בCFD הדמייה ממוחשבת לבטיחות אש ?
צרו קשר עכשיו
הדמיה CFD

הדמיה ממוחשבת CFD וסימולציה לשחרור עשן: 
 
כדי להעריך את התפתחות האש בחלל כלשהו ועל מנת להבין כיצד העשן מתנהג על פי משטר האוורור והזרימה במקום, אנו משתמשים במודל CFD שפותח על ידי המכון הטכנולוגי האמריקאי במטרה לדמות התנהגות של שחרור עשן במבנים. סימולטור האש הדינמי FDS מאפשר חישוב ברזולוציה של חלקי-שניה של התפתחות השריפה וכיצד היא עלולה להשפיע על יכולת ההישרדות של השוהים במקום.
 
בשלב הראשון של הפעלת הסימולטור אנו בונים דגם תלת מימדי של המבנה הנבדק. בבניית הדגם אנו מכניסים את הקירות, פתחים, קומות, מפלסים, רצפה ותקרה, יציאות וכניסות, מערך האוורור (טבעי ומאולץ) וכל מה שנדרש לקבלת דגם מלא של החלל.
 
בשלב השני אנו מייצרים תרחישי שריפה שונים, בוחנים את התפשטות ושחרור העשן, תוצרי השריפה הרעילים והשינוי בטמפרטורה בכל המבנה.
 
על ידי שליטה בנתוני התרחיש אנו יכולים לבחון את האפקטיביות והיעילות של מערכות ההגנה הקיימות, לשפר את הטעון שיפור ולתכנן מערכות הגנה אפקטיביות.
 
הדמיה ממוחשבת של מילוט:
 
בין אם הגורם למילוט הוא שריפה ובין אם כל גורם אחר, בעזרת הדמיה ממוחשבת של המילוט אנו יכולים לבחון את יכולת המילוט מכל נקודה במבנה; לאתר "פקקים"; ולבחון דרכי מילוט למקום בטוח במתאר בלתי מוגבל של תרחישים ושל תנאים ייחודיים לאירוע.
 
כך אנו יכולים לנתח אפשרויות מילוט מנקודות התקהלות, ממבנים אסטרטגים, קניונים ומרכזי מכירות, אירוע תרבות וספורט, בתי ספר ועוד.
 
ניתן לשלב בין הדמיית CFD  לבין הדמיית המילוט ולקבל ניתוח של אפשרויות המילוט במגוון תרחישי שריפה.
 
החישובים הללו נעשים בהתאם למבנה ההנדסי של הבניין ותוך התייחסות לגודל השריפה וכוללים בתוכם:
 
  • חישוב שטחי רפפות בהתאמה לשטח פינוי העשן ומתן אישור לכך.
  • בדיקת תקינות חלונות אוטומטיים לשחרור עשן.
  • בדיקת תקינות למערכות מפוחים לשחרור עשן ומערכות על לחץ בחדרי מדרגות.
קיימות כיום בשוק מגוון מערכות לשליטה בעשן שחלקן פשוטות בעוד שאחרות משוכללות ומורכבות יותר. כמו כן, יישנן מערכות לניהול העשן המופעלות באופן ישיר ממערכת אזעקת האש בעוד שאחרות מאפשרות גם שליטה ידנית ממערכות בקרת הבניין.
קבצי PDF להורדה
פרופיל חברה
מוצרים נוספים שאולי יעניינו אותך