התקנת מנועים ורכזות לשחרור עשן

smoke_releaseבשנים האחרונות, כשליש מכלל השריפות נרשמו בתוך מבנים. למזלנו, כמות ההרוגים בשריפות אינה כה גבוהה ואף מתמעטת משנה לשנה. את ההצלחה הזו מייחסים לרוב לתקנות החדשות שנקבעו בחוק לגבי ההתנהלות בעת שריפה, ומעל לכל להתקנים והאמצעים נגד שריפה שהחוק מחייב את נוכחותם בכל מבנה. אחת הדוגמאות הבולטות היא תקנה 1001 שבעשורים האחרונים נקבעה על ידי מכון ההתקנים, וקובעת את כלל האמצעים כנגד שריפה, שמחויבים להימצא בכל מבנה. בכל שנה, עם ההתקדמות הטכנולוגית, נעשים תיקונים לחוק וכיום החוק מחייב התקנת מערכות לשחרור עשן במבנים. מנועים ורכזות לשחרור עשן מאת חברת שבטק, מהווים כיום את אחד האמצעים המתקדמים והיעילים ביותר להתמודדות עם נזקי שריפה אפשריים במבנה.

 

היכולות של מנועים ורכזות לשחרור עשן

ראשית, יש להבהיר מהו כל אמצעי. רכזת לשחרור עשן, זהו למעשה המחשב הראשי או המוח, שיכול להיות מופעל ידנית או עצמאית. הרכזת מסוגלת לזהות ע"י חיישנים מצב של שריפה ואת התנאים הסביבתיים כמו עשן, טמפ', שלג, גשם וכו'. בהתאם המערכת יכולה לתפעל את שאר המערכות בבניין, ביניהם המנועים, על מנת לשחרר את העשן במבנה ולספק את נתיב המילוט עבור הנוכחים במתחם. בין השאר הרכזת גם יכולה להיות מופעלת ומנוהלת על ידי כוחות ההצלה שיגיעו לאירוע.


מנועים לשחרור עשן, הם המנועים שיפתחו את החלונות, פתחי האוורור וכל התקן אחר שמיועד לעזור למילוט העשן מתוך המבנה הסגור. המנועים פועלים על כל סוגי החלונות והיתרון הגדול בהם, הוא שיש להם כוח בוכנה עצום, כך שיוכלו לאפשר פתיחת פתחי אוורור אף אם קיימים תנאי מזג אוויר קשים כמו שלג או ברד, או בעיה בגישה או פתיחה של פתח האוורור.


ישנם סוגים רבים של מערכות ורכזות לשחרור עשן, טבעיים או לא טבעיים, ידניים או עצמאיים וכו'. אך המשותף לכולם הוא שהם הכרחיים בכל מבנה. הסכנה להתלקחות במבנים היא ממשית גם כיום, על אף שבתים כבר אינם עשויים עץ. על כן, הכרחי להתקין מערכות כאלו וחובה להתקדם ולהשתפר תמיד, כמו בשימוש במנועים ורכזות לשחרור עשן, על מנת לספק את ההגנה היעילה ביותר בעת שריפה.

מאמרים נוספים

חלון לגג

מומחי חברת שבטק אשר מתמחים בהתקנת חלונות לגג ישמחו להעניק לכם הצצה - לחלונות שלא רק מרשימים ביופיים אלא גם מונים יתרונות רבים אחרים: תאורה טבעית, אוורור טבעי, שחרור עשן בשעת שריפה, הקטנת צריכת החשמל ועוד
קרא עוד

כיפות תאורה - סקיילייט

כיפות תאורה הן ללא ספק הכוכב העולה של האדריכלות בשנים האחרונות, והן נמצאו בשימוש רב בבתים פרטיים ובמבני ציבור ותעשייה כאחדמומחי שבטק, חברה מובילה לשחרור עשן וחלונות גג, מספרים כל מה שאתם צריכים לדעת על כיפות התאורה ושילובן במבנה.
קרא עוד

מערכת שחרור עשן טבעי

גורם המוות המוביל בשריפות הוא שאיפת עשן, ומעל 70% ממקרי המוות מתרחשים בטרם שנגרמו לאדם כוויות חום. חשיבותה של מערכת שחרור עשן טבעי הובנה רק לאחר מקרי מוות רבים ומיותרים, והודות לטכנולוגיה המודרנית ניתן להתקין כיום מערכת לשחרור עשן בכל מבנה
קרא עוד