צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

וילון גלילה חסין אש – פתרון בטיחותי ומוסתר להגנה מאש

כחלק מהליך האישור של כל בניין חדש שנבנה, או חידוש תקופתי לרישיון, ישנו צורך באישור של מכבי האש. אין צורך להרחיב לגבי הסכנה של האש העצמה לפגיעה ברכוש ובנפש, אלא להתמקד בסעיף 3.1.1.1 בחלק ג' של תקנון מכבי האש בנושא בטיחות אש בבניינים. על פי סעיף זה חובה להתקין "דלת אש" עמידה במטרה לחצוץ בין אש שפורצת ולעכב את התפשטותה. כיום ישנו פתרון אלגנטי ובטיחותי בצורת וילון גלילה חסין אש של חברת שבטק.

כיצד זה עובד?

וילון גלילה חסין אש – פתרון בטיחותי ומוסתר להגנה מאש | שבטקוילון גלילה חסין אש מורכב מתשלובת של סיבי ברזל וזכוכית יחד עם ציפוי פוליאריתן. הוילון עובר תהליך כימי בשלב הייצור ונטבל בחומרים מעכבי בעירה, מה שבעצם הופך אותו לתחליף לדלת אש. כמובן שאין כמעט חומר בעולם שחסין לגמרי לאש, אך כמו במקרה של דלת אש, תפקידו של הוילון הוא לעכב את התפשטות האש, לבודד אותה ולנתב ולשלוט בפיזור העשן על ידי הורדה והרמה של הוילון תוך סיכון מינימלי של הנמצאים במבנה. 

הוילון מופעל בעזרת מנוע חשמלי אשר מחובר למערכת כיבוי האש האוטומטית כך שבמקרה שמתקבלת התראה על סכנת שריפה הוא מופעל ישר. ניתן גם להפעיל אותו בצורה ידנית אם ישנו חשש או תקלה במערכת הכיבוי האוטומטית במבנה. הוילון מצויד בסוללה למקרי חירום בהם נפלה רשת החשמל ויש צורך להרים את הוילון באופן ידני ולמנוע הילכדות מאחוריו. 

למי מתאים וילון גלילה חסין אש?

הוילון מאושר על פי תו תקן של מכבי האש, אך מעבר להיותו פתרון בטיחותי הוא גם פתרון אלגנטי ומוסתר. וילון גלילה חסין אש מותקן בתקרה בצורה נסתרת ויכול להתאים לחללים גדולים אשר לא רוצים ליצור בהם מחיצות בצורת חדרים ודלתות כגון מסעדות, אולמות אירועים ומשרדי תעשייה אשר צריכים לעבוד בצורה פתוחה. היתרון הוא כאשר הוילון מורם החלל נשאר אחיד ללא הפרדות ובמידה ופורצת אש הוילונות מורדים אוטומטית יוצרים הפרדה בין הנוכחים לאש ולעשן ועוזרים בשליטה ובקרה על פיזור העשן וכיבוי האש. 

אודות שבטק

חברת שבטק בע"מ מתמחה במערכות לשחרור עשן טבעי ומאולץ, כיפות תאורה וסקיילייטים, וילונות חסיני אש ועשן ועבודות אלומיניום.

decor
מאמרים אחרונים

 פתח שחרור עשן מציל חיים
פתח שחרור עשן מציל חיים
לקריאה נוספת>>
 מערכת שחרור עשן טבעי
מערכת שחרור עשן טבעי
לקריאה נוספת>>
 חלונות גג  וכיפות תאורה
חלונות גג וכיפות תאורה
לקריאה נוספת>>