וילון עשן חסין אש

וילון עשןשריפות עשויות לפרוץ ולהתלקח בכל מבנה תעשייתי, ציבורי או פרטי, אם בשל טעות אנוש או תקלה במערכת החשמל ואם בעקבות הצתה מכוונת. העשן מהווה את אחד מתוצרי הלוואי של השריפה, והמציאות העגומה מלמדת שהסיכון העיקרי לפגיעות בנפש במהלך דליקה במבנה סגור, אינו נובע בהכרח מלהבות האש אלא דווקא מהעשן הסמיך והרעיל שרווי בחומרים מסוכנים.

 

הנתונים הסטטיסטיים מראים שמרבית מהפגיעות בגוף ובנפש נגרמות משאיפת עשן אל הריאות, צריבות עזות בעיניים ומיסוך שדה הראייה המונע את איתור דרך המילוט אל מחוץ למבנה ובמקביל מקשה על כניסתם של צוותי הכיבוי וההצלה לתוכו. אחד מהפתרונות האופטימליים הקיימים כיום הוא וילון עשן חסין אש הנפתח אוטומטית באזורי השריפה וכולא את העשן והאש באופן שאינו מאפשר את התפשטותם לעבר חללים אחרים.

 

עמידות לאש בטמפרטורה עד 1000 מעלות למשך שלוש שעות

אנשי המקצוע מבית שבטק, חברה המתמחה במערכות מתקדמות ביותר לשחרור עשן ואש ופתרונות לאוורור טבעי, מסבירים כי וילון עשן הנו וילון גלילה העשוי מבד ייחודי חסין אש, ומשמש כחיץ בין אזורים במקרים של שריפה. וילון העשן מבית החברה מתאפיין בעמידות לאש בטמפרטורה של 1000 מעלות ומעכב את התפשטותה לפרק זמן של שלוש שעות, תוך שהוא מסייע בניתוב העשן החוצה למזעור הפגיעה בשוהים במבנה.

 

הווילון מחובר אל התקרה בגלילה מעל לצינור ברזל, זאת במטרה למנוע את הקטנת החלל וכל הפרעה לפעילות השוטפת. וילון העשן מצויד במנוע חשמלי ומגובה באמצעות סוללת חירום למקרים של הפסקות חשמל. רכזת הפיקוד של הווילון מחוברת למערכת גילוי האש והעשן, ומפעילה את הווילון באופן אוטומטי בהינתן פקודה מהמערכת לגילוי אש.

 

עמידה בתקנים המחמירים ביותר לבקרת איכות

המומחים מבית שבטק מוסיפים שוילון עשן זה ניתן גם להפעלה ידנית באמצעות לחצן החירום שמותקן בסמוך לווילון. בשעת ההפעלה, מושך מוט הברזל את הווילון כלפי מטה, תוך הצמדתו אל הרצפה למניעת התפשטות העשן אל עבר חללים נוספים. בנסיבות שבהן עולה הצורך במעבר אל צידו אחר של הווילון, ניתן להרימו על ידי לחצנים הקיימים לצורך זה בשני צידיו.

 

המוצר עשוי מבד ארוג שעבר טיפולים ייחודיים ומשולב בחומרים שונים המעכבים בערה והופכים אותו לחסין כנגד אש ועשן למשך 60 עד 180 דקות. הווילון החשמלי עומד בתקנים המחמירים ביותר לבקרת איכות ומאושר להתקנה בישראל על פי ההנחיות של ראשות הכבאות. ניתן להזמין את הווילון בכל מידה ובכל גוון.

 

מאמרים נוספים

כיפות תאורה למבנים

כיפות תאורה מאפשרות לנו לשלב בין שני דברים בסיסיים וחשובים ביותר לכל בניין כיום: זרימה חיונית ומלאה של אוויר וכניסה של תאורה טבעית המגיעה מבחוץ. כך בעצם נוצר מצב שבו האוויר בבניין הרבה יותר נקי ומאוורר, ולצד זאת ישנו גם אור יום שגורם להרגשה טובה לכל מי שנ
קרא עוד

חלונות גג במבני תעשייה - היתרונות

חלונות גג הם השם העברי לסקיילייט (Sky Light), אך כשאומרים סקיילייט מייד עולה בדמיונם של רוב האנשים בית פרטי ויוקרתי עם חלון גדול בגג, ולכן משתמשים דווקא במונח העברי לתיאור של חלונות בגג במבני תעשייה ומבנים ציבוריים
קרא עוד

פתח שחרור עשן

פתח שחרור עשן הכרחי לשם הוצאת עשן במקרה של שריפה במבנים סגורים, מגדלי משרדים וכדומה. תפקידם של פתחים אלו הינו אקוטי בזמן שריפה, הם מוציאים את העשן ומאפשרים כניסת חמצן למבנה שבו נמצאת השריפה
קרא עוד

מערכת שחרור עשן טבעי

גורם המוות המוביל בשריפות הוא שאיפת עשן, ומעל 70% ממקרי המוות מתרחשים בטרם שנגרמו לאדם כוויות חום. חשיבותה של מערכת שחרור עשן טבעי הובנה רק לאחר מקרי מוות רבים ומיותרים, והודות לטכנולוגיה המודרנית ניתן להתקין כיום מערכת לשחרור עשן בכל מבנה
קרא עוד