צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
וילון חסיני אש ועשן

דלתות וחלונות חסיני אש ועשן


מידע כללי על חסמי אש

חסמי אש

התקן הישראלי מתייחס לחסמי אש כמאמץ למנוע את התפשטות האש והעשן. מחסום אש ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר מכיוון שמטרתו העיקרית היא למנוע התפשטות אש ועשן. מחסומי אש מגנים באופן משמעותי על חיי אדם, על הרכוש, ובין השאר על הציוד והתשתיות שלכם.

קיימים מחסומי אש שימושיים לכל החברות,  מדובר באלמנט בניה חיוני ביסודו עבור התעשיות השונות על מנת להתמודד עם חומרים נפיצים נדיפים או הגורמים נזק משני לציוד אחר הדלקה כמו כן, מבנים המכילים בני אדם צריכים להיות מחוסמי אש להגנה על התפתחות האש ובטיחות דיירי המבנה.

 

המחסומים הנפוצים ביותר

 להלן סוגי החסמים הנפוצים ביותר. עם זאת, כמו שמצוין למעלה, יש הרבה אפשרויות לבחירה מאחד שמדובר בתחום שהולך ומתפתח כשאר מירב ההתפתחות נעה לכיוון חסמי אש דינמיים.

 

חומות אש – סטטי

חומת אש מסייעת בהתנגדות לאש בצד החיצוני של הבניין על ידי שימוש בחומרים טבעיים המשלבים אבן ובטון בשלבי הבניה השונים.

חומת אש תחזיק אש בתוך גבולות הבעירה. משך הזמן שהאש מוקפת במקור תלוי בדירוג חומת האש. זמן המתחם נע בדרך כלל בין 3 ל-4 שעות, ומאפשר הגנה אופטימלית על-ידי הארכה מתמשכת של אלמנטים נוספים במניעת התפתחות האש כגון מתזי מים. תכנון נכון תביא לתמיכה מבנית מדהימה ותוכל לחסום את התשפשטות האש באופן טבעי בסביבות אש קיצוניות. במיוחד, חומות אש נשארות עומדות גם לאחר קריסת המבנה כולו כתוצאה מנזקי האש והבעירה.

 

חסמי אש – דינמי וסטטי

סוג נוסף של חסמי אש הוא מחיצת אש. מחיצות אש סטטיות הן קירות הכלולים בתוך הבניין עם חומרי בנייה מיועדים כגון לוחות פיירבורד אך קיימים גם חסמים אש דינמיים כגון דלתות אש מזוגגות ווילונות אש ועשן המאפשרים מעבר מהיר ונוח בין החללים והופכים לחסמי אש דינמיים על ידי שיקוף של מערכת גילוי האש ומציעות הגנה מפני אש לתקופה של שעה עד שלוש שעות.

 

חסמי עשן – דינמי וסטטי

מחסום עשן הוא סוג נפוץ נוסף של אמצעי למניעת התפשטות שריפות על ידי מניעת התפשטות והפצה של עשן. מחסום עשן מורכב ממחסום רציף אשר יכול להיות אופקי או אנכי תלוי באופי המבנה.

 בהתאם לצרכים ולדרישות שלך, סוגים שונים של מחסומי אש יתאימו ביותר לתצורת הבניין או הציוד שלך. אנו נעזור לך למצוא את הטוב ביותר שעונה על הצרכים שלך.