צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

כיפות תאורה - סקיילייט

כיפות תאורה הן ללא ספק הכוכב העולה של האדריכלות בשנים האחרונות, והן נמצאו בשימוש רב בבתים פרטיים ובמבני ציבור ותעשייה כאחד. בבתים פרטיים המטרה המרכזית של כיפות התאורה היא יצירת אווירה של פתיחות ויוקרה, ובמבנים גדולים הדגש הוא יותר פרקטי, לחיסכון בהוצאות על תאורה, אוורור ומיזוג. הדוגמא הבולטת ביותר בישראל לשימוש בכיפות תאורה היא באגף החדש של מוזיאון תל אביב, בו משמשת כיפת תאורה ענקית להחדרת תאורה תיאטרלית למבנה ומהווה חלק בלתינפרד מעיצוב הבניין. מומחי שבטק, חברה מובילה לשחרור עשן וחלונות גג, מספרים כל מה שאתם צריכים לדעת על כיפות התאורה ושילובן במבנה.

 

סקיילייט או כיפות תאורה


כיפות תאורה | סקיילייט | שבטקשמן הלועזי של כיפות התאורה הוא SKY LIGHT, "אור משמיים", שנגזר מהשימוש המקורי שנעשה בכיפות התאורה לצורך החדרת אור טבעי לבתים. השם העברי ניתן לכיפות התאורה בגלל הצורה הכיפתית המקורית שהייתה להן, אף על פי שכיום ניתן למצוא כיפות תאורה בשלל צורות, כולל מרובע ומשולש.

 

כיום מצויות כיפות תאורה במבנים רבים, בעיקר במבני תעשייה, ובדרך כלל צורתם רבועה. כיפות התאורה ממוקמות על הגג, כדי להכניס את אור השמש והחמצן לבניין בצורה הטובה ביותר, ולעיתים הן משתלבות עם מערכת שחרור העשן בבניין.

 

יתרונות


כיפות תאורה מאופיינות על ידי יתרונות רבים, ביניהם:
• חיסכון ניכר בהוצאות על צריכת אנרגיה, הן עבור תאורה בזכות הכנסת האור הטבעי לבנייין במשך רוב שעות היום, והן על ידי אוורור הבניין והגדלת השליטה באקלים הפנימי, ללא הצורך להשתמש במערכות מיזוג אוויר חשמליות, אלא על ידי ויסות הפתיחה והסגירה של כיפות התאורה.
• כיפות התאורה מגיעות במגוון צורות וגדלים וניתן לשלבן בגג בדרכים שונות.
• ניתן לשלב את כיפות התאורה בכל גג קיים כמעט, ובוודאי בכל גג שעדיין נמצא בתכנון.
• כיפות התאורה - סקיילייט יציבות וחזקות ומחזיקות מעמד לשנים רבות.
• הזרמת אוויר צח ואור טבעי לתוך מבני תעשייה או חללים גדולים גורמת לעירנות גדולה יותר של העובדים, לעלייה במצב הרוח שלהם, ואף משפרת את מצב בריאותם לטווח הארוך בשל ההימנעות מנשימת אוויר מזגנים רווי חיידקים ואבק.


סקיילייט – האופציות השונות והיתרונות


חלון גג או בשמו השני סקיילייט טומן בחובו יתרונות רבים עבור כל מי שיבחר להתקין אותו. 
אבל, בכדי למצות את מלוא היתרונות, חשוב לתכנן ולבחור את החלון המתאים בקפידה ובתבונה, כאשר, בשלב הראשון יש להכיר את כל האפשרויות המוצעות בתחום, את ההבדלים ביניהם ואת מידת המענה אותו הם יכולים לספק על הדרישות והצרכים שלכם מהם. 
כאמור, מכיוון שידע מהווה ככוח, בשלב הראשון, מומלץ להכיר את כל האפשרויות והחידושים שתחום זה טומן בחובו ורק בשלב הבא, להגיע להחלטה ולבצע את הבחירה. 

 

סוגים שונים של סקיילייט שחשוב להכיר


אם גם אתם מתעניינים בהתקנת סקיילייט, חשוב, שתחילה תכירו את הסוגים השונים ואת ההבדלים ביניהם:
•     חלון פתיחה מרכזית – מדובר באפשרות הנחשבת לקלאסית יותר. חלון גג זה מגיע עם ידית גדולה הממוקמת בחלקו העליון. החלון כולל נעילה ומאפשר פתיחה עד לזווית מקסימאלית של 90 מעלות. 
•    חלון פתיחה עליונה – בחלון זה הידית ממוקמת בחלק התחתון, מה שמאפשרת לפתוח ולסגור אותו בצורה קלה ומהירה – ניתן להשאיר פתיחה חלקית של החלון לצורך השגת אוורור. 
•    חלון גג עם פתיחה כפולה – חלון עם מנגנון מתקדם, אשר מאפשר לבחור את צורת הפתיחה המועדפת – עליונה או מרכזית. חלון זה מהווה כאפשרות מצוינת עבור מי שמעוניין להשתמש בו לצורך יציאה אל הגג. 
חשוב לציין שכל אחת מהאפשרויות יכולה להגיע במידות שונות בהתאם לצרכים ולדרישות של המזמינים – כמובן, שההבדלים בין הסוגים יבואו לידי ביטוי גם בטיב חומרי הגלם ובמחירים. 


מעוניינים ליהנות מכל היתרונות של הסקיילייט? 


יש לא מעט סוגים של חלונות סקיילייט, כאשר לכל אחד מהסוגים יש את התכונות המייחדות אותו ואשר הופכות אותו למתאים יותר עבור אנשים מסוימים ופחות מתאים בעבור אחרים. 
בכדי שתוכלו לקבל החלטות מושכלות, אנחנו ב"חברת שבטק בע"מ" מאפשרים לכם ליהנות משירות של ייעוץ מקצועי, אשר מטרתו להבין את מלוא הדרישות שלכם מאותו החלון ובהתאם, להמליץ לכם על הסוגים ועל המידות המומלצות.
מוזמנים ליצור קשר כבר היום וצוות החברה ישמח להשיב על שאלותיכם ולהעניק לכם ייעוץ ראשוני לגבי הסקיילייט. 

אודות שבטק

חברת שבטק בע"מ מתמחה במערכות לשחרור עשן טבעי ומאולץ, כיפות תאורה וסקיילייטים, וילונות חסיני אש ועשן ועבודות אלומיניום.

decor
מאמרים אחרונים

 שחרור עשן טבעי
שחרור עשן טבעי
לקריאה נוספת>>
 סקיילייט או חלון גג
סקיילייט או חלון גג
לקריאה נוספת>>
 חלונות גג  וכיפות תאורה
חלונות גג וכיפות תאורה
לקריאה נוספת>>