כיצד מעצבים מערכת שחרור עשן?

שאיפת עשן מסוכנת לבריאות. כאשר יש שריפה, והמקום בו מתרחשת השריפה מתחיל להתמלא בעשן, יש לפנות מקום זה מידית.בעת שריפה, יש לגרום לכך שהעשן יצא מהמבנה, ואל המבנה יזרום אוויר צח. כיצד גורמים לעשן לצאת בקלות מהמבנה? לשם כך פותחו מערכת מיוחדת הנקראת "מערכת שחרור עשן". מערכת זו מותקנת בקיר ונראית כחלונות או תריסים לכל דבר, אך נפתחת באופן אוטומטי בעת שהגלאי המותקן בהם מזהה עשן במקום.

עיצוב מומלץ עבור מערכת שחרור עשן

מערכת שחרור עשן


כדאי מאוד שמערכת שחרור עשן תיראה חלק אינטגרלי מהעיצוב של המבנה. כיצד עושים זאת? לשם כך, יש להתאים את עיצוב המערכת אל העיצוב הכללי של המבנה. ישנם מגוון מערכות של שחרור עשן, ועיצובים שונים לכל מערכת. כל מערכת שחרור עשן ניתנת לרכישה במגוון של חומרים, על מנת שיהיה אפשר להתאים את המערכת לשאר העיצוב של הבית.

אילו עיצובים יש?

 

עיצוב תעשייתי

יש תריסים שמטרתם שחרור עשן, והעיצוב שלהם הוא עיצוב מתכתי. עיצוב זה מתאים לאזורי תעשייה, ולסביבה בה שולט עיצוב מתכתי.

עיצוב יוקרתי

בבתי יוקרה, או בקניונים, ומשרדים יוקרתיים, או במבני עירייה, כדאי לשים חלונות יוקרתיים לשחרור עשן. ישנם כמה גווני זכוכית. כדי לקבל צבע יוקרתי כדאי לבחור בחלון עם זכוכית בגווני ירוק.. העיצוב המומלץ הוא תריס חשמלי מזכוכית לשחרור עשן. עיצוב זה מקנה למערכת מראה טבעי, ומומלץ לשים בקיר חלונות או דלתות זכוכית בצבע זהה.

עיצוב ביתי

לפעמים רוצים לתת לבית שלנו מראה כפרי ופשוט.לכן כדאי לבחור בחלונות זכוכית רגילה לשחרור עשן. ישנם מגוון חלונות זכוכית רגילה לשחרור עשן. חלונות פשוטים מתאימים בבית שהעיצוב בו הוא בסגנון כפרי.

מה הכי חשוב?


הדבר הכי חשוב כאשר הוא מתקינים מערכת, היא לוודא שיש במערכת גלאי עשן תקין, והמנגנון שנותן למערכת את הפקודה להיפתח אוטומטית בעת הצטברות עשן עובד כמו שצריך. כדאי לערוך ניסיונות מבוקרים כדי לבדוק את תקינות המערכת, והפעולה בצורה אוטומטית.

 


זקוקים להתקנת מערכת שחרור עשן ? חברת שבטק תשמח להתקין לכם. לפרטים, צרו עמנו קשר, או השאירו את פרטיכם.

מאמרים נוספים

מהם מנועים ורכזות לשחרור עשן?

מנועים ורכזות לשחרור עשן, הם מנועים שתפקידם לפתוח את החלונות או התריסים לשחרור עשן.רק חלון או תריס לשחרור עשן אינם מספיקים, מה שחשוב הוא, האם יש מנגנון אוטומטי הפותח אותם בעת שריפה, ללא צורך במגע יד אדם.
קרא עוד

מערכת שחרור עשן טבעי

גורם המוות המוביל בשריפות הוא שאיפת עשן, ומעל 70% ממקרי המוות מתרחשים בטרם שנגרמו לאדם כוויות חום. חשיבותה של מערכת שחרור עשן טבעי הובנה רק לאחר מקרי מוות רבים ומיותרים, והודות לטכנולוגיה המודרנית ניתן להתקין כיום מערכת לשחרור עשן בכל מבנה
קרא עוד