כל היתרונות של כיפות תאורה


אחת הטכניקות להארת מבנים אטומים ופתוחים בתאורה טבעית היא על ידי כיפות תאורה. כיפות התאורה יכולות להיבנות במבנים ציבוריים, במבני תעשייה, מבני מסחר ואף מבנים ובתים פרטיים. כיפות התאורה מעניקות טבעיות באור הנכנס למבנה, אפשרות להגברת התאורה, יצירת תחושת חמימות, הזרמת אוויר לחללים אטומים או ממועטי אוויר, תוספת מעניינת לעיצוב ויתרונות רבים נוספים. המומחים של שבטק מספרים על היתרונות של כיפות התאורה.

כיסוי פתחים


באמצעות כיפות תאורה ניתן לכסות פתחים המצויים בתקרת המבנה ולנצל את יתרונותיהן הרבים, או לפתוח פתחים ייעודים בתקרה לטובת הכיפות המאירות. לכיפות התאורה ישנם יתרונות רבים היכולים לשמש מבנה מכל סוג, ואכן אנו מוצאים כיפות אלה הן במבנים מסחריים גדולים, הן במבני תעשייה ואף בבתים פרטיים כחלק מהעיצוב, תוך ניצול יתרונותיהן הרבים.

עיצובים ירוקים


אחד היתרונות של כיפות התאורה הוא ביופי שמוסיפות הכיפות לעיצוב הבית או המבנה. גם צורתה של הכיפה מוסיפה הרבה וגם אור השמש הנכנס אל תוך הבית משנה את העיצוב ומשדרג אותו. מעבר לכך שתחושת החמימות המלווה לתאורה טבעית משנה את התחושה בבית או במבנה ומשדרגת אותו בעשרות מונים. חישבו כמה תחושת החמימות שמייצרות כיפות התאורה יוכלו להשפיע ולהזניק את המכירות שלכם, אם יש ברשותכם מבנה מסחרי. הרי כל מנהל שיווק ומכירות יודע כי לקוחות קונים באמצעות תחושה של בית ואכפתיות. יתרון נוסף הוא בהיותן של הכיפות ירוקות וחוסכות באנרגיה.

כיפות מצילות חיים


תכונות כיפות התאורה, בידוד תרמי - עמידה בדרישות תוכנית החיסכון באנרגיה Ug value: 0.9 W/m²K , איטום מושלם - גומיות פנימיות וחיצוניות המונעות חדירת מים ורוחות , עמידות מושלמת - עמיד על פי תקן ארופאי EN 1873 בכל תנאי מזג אויר ,בידוד אקוסטי - מפני כניסת רעשים חיצוניים עדdB 24 , מאושר לשחרור עשן על פי התקן האירופאי EN 12101יתרון אולי החשוב ביותר של כיפות תאורה הוא בעצם היותן מצילות חיים. במקרים של שריפה הסטטיסטיקה מראה כי כמות הפגיעות הגדולה ביותר נעשית כתוצאה משאיפת עשן ולא מהאש עצמה. לפיכך, על מנת למגן מבנה במקרה של שריפה בצורה היעילה ביותר, יש להתקין במבנה אמצעים לשחרור עשן.

כיפות התאורה יכולות לשמש גם ככיפות לשחרור עשן עם חיבורן למנוע הקולט מסרים מגלאי העשן. ברגע שגלאי העשן משדר למנוע אותות על שריפה, מתחיל המנוע לפעול ופותח את כיפות העשן על מנת לאפשר לעשן לצאת החוצה מהמבנה.

כך ניתן למגן את הבית או המבנה בקלות באמצעים שאינם פוגעים בהם מבחינה אסתטית, אלא להיפך – אף תורמים לו בדקורטיביות שלהם.

 

מאמרים נוספים

חלון לגג

מומחי חברת שבטק אשר מתמחים בהתקנת חלונות לגג ישמחו להעניק לכם הצצה - לחלונות שלא רק מרשימים ביופיים אלא גם מונים יתרונות רבים אחרים: תאורה טבעית, אוורור טבעי, שחרור עשן בשעת שריפה, הקטנת צריכת החשמל ועוד
קרא עוד