מהם מנועים ורכזות לשחרור עשן?

מנועים ורכזות לשחרור עשן, הם מנועים שתפקידם לפתוח את החלונות או התריסים לשחרור עשן.  רק חלון או תריס לשחרור עשן אינם מספיקים, ולא משנה האם לחלונות ולתריסים יש עיצוב יוקרתי. מה שחשוב הוא, האם יש מנגנון אוטומטי הפותח אותם בעת שריפה, ללא צרוך במגע יד אדם. יש לזכור שבעת שריפה לפעמים אין זמן להתעכב, ויש לברוח באופן מידיי מן המבנה.לכן חשוב מאוד שבכל מבנה עם תריסים וחלונות לשחרור עשן, יהיו מנועים ורכזות לשחרור עשן.

אילו סוגים של מנועים ורכזות לשחרור עשן יש?

יש 3 סוגים של מנועים לשחרור עשן:

מנוע שרשרת לשחרור עשןמנוע שרשרת


מנוע שרשרת מיועד בעיקר לפתיחת חלונות עשן מסוג קיפ או ציר, קיים במספר דגמים. עם תקן EN12101 עמידות של 300 מעלות למשך 30 דקות.

מנוע בוכנה לשחרור עשן

מנוע בוכנה

מנוע זה מתאים לחלונות גדולים לשחרור עשן עם תקן EN12101.

מנוע חלון הזזה לשחרור עשן

מנוע הזזה

מיועד בעיקר לפתיחה של חלונות הזזה, קיים במספר גדלים המתאימים לכל סוגי החלונות. עם תקן EN12101  .

 

ישנם מספר מרכיבים ברכזות לשחרור עשן:מנועים ורכזות לשחרור עשןרכזת לשחרור עשן

 הרכזת מספקת את הזרם למנועי שחרור העשן.

חיישן רוח וגשם

חיישן רוח וגשם לשחרור ע שן שבטק

חיישן הדואג לסגירה אוטומטית של החלונות כאשר יש רוח חזקה, או יורד גשם.

 

לחצן כבאים

מערכת לחצנים נוחה מאוד עם ממשק ידידותי, וקלה לתפעול לשחרור עשן.

לחצן כבאים לשחרור עשן שבטק

לחצן שבו ניתן לפתוח ולסגור את המערכת לשחרור עשן.

 


חשוב להתקין מנועים ורכזות לשחרור עשן, ולדאוג שלכל מנוע יהיה רכזת שתזרים למנוע את האנרגיה הנדרשת.גם כאשר מתקינים רכזת ידנית עבור פתיחת החלונות, מומלץ שהרכזת תהיה עם ממשק נוח לתפעול, כדי לא לבזבז זמן על למידת המערכת.

רכזת לשחרור עשן

רכזת לשחרור עשן הוא מנגנון שמזהה בעזרת חיישנים מצב של היווצרות עשן או שריפה. המנגנון מחשב גם את מזג האוויר הקיים, כמו גשם או שלגים. כדאי לבחור ברכזת אוטומטית לשחרור עשן.

מנועים לשחרור עשן

תפקיד המנועים הוא יצירת לחץ בוכנה שדואג לפעולת פתיחת חלונות הבניין בעת שריפה. למנועים יש לחץ בוכנה חזק ביותר, כדי לפתוח חלונות גם אם יש תנאים שלא מאפשרים את פתיחת החלון בשחרור עשן בצורה ידנית.

חברת שבטק מתמחה בייצור והתקנת מנועים ורכזות לשחרור עשן. החברה עובדת עם עיריות ומועצות מקומיות. החברה ביצעה בהצלחה התקנות בבנייני תרבות, בעסקים מובילים ומשרדי ממשלה.

זקוקים להתקנת מנועים ורכזות לשחרור עשן? אנו נשמח להתקין לכם. לפרטים נוספים וקבלת הצעת מחיר צרו עמנו קשר, או השאירו את פרטיכם.

מאמרים נוספים

אמצעי שחרור עשן ממבנה

מדינת ישראל חקקה את תקנה 1001 הנוגעת לבטיחות באש במבנים, ומתקנת אותה מדי תקופה בהתאם לטכנולוגיות שמתפתחות ולממצאים החדשים שמתגלים. תקנה זו קובעת בין השאר כי כל מבנה מחויב להחזיק אמצעי שחרור עשן, על מנת למנוע את אחת הסכנות הגדולות ביותר שמתרחשת בעת שריפה
קרא עוד

סילוק עשן באופן יעיל

במקרים של שריפה או דליפת עשן במבנים סגורים, מערכת של סילוק עשן וסינון אוויר יכולה להציל חיים, פשוטו כמשמעו. חובת ההתקנה של מערכת לסילוק עשן ולאוורור חלה, על פי התקנים והוראת החוק, על כל מבנה סגור, ציבורי או תעשייתי
קרא עוד