צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

מסך אש - הפתרון האידאלי לחסימת אש ועשן

מסך אשמסך אש נחשב לפתרון האידאלי לפתחים שלא ניתן להתקין בהם דלתות עשן, תריסי גלילה או כל פתרון אחר לחסימת אש ועשן, אם מסיבות פונקציונליות או טכניות אם מסיבות ארכיטקטוניות ואסתטיות. מסך האש עשוי מבד שהוחדרו אליו חומרים מעכבי בעירה בתהליך הייצור ושזור בסיבי זכוכית ופלדה עם ציפוי סיליקון ופוליאוריתן ומשמש כחיץ בין חללי המבנה השונים במקרים של שריפה.

 

אנשי המקצוע מבית חברת שבטק, המתמחה בפיתוח, ייצור וייבוא מערכות מתקדמות לאוורור טבעי ופתרונות לשחרור עשן ואש, מציינים שהמסכים מוגדרים כטכנולוגיה מתקדמת המתאפיינת בעמידות גבוהה מאוד לאש ובה בעת מאפשרת התקנה קומפקטית ואסתטית. מסך האש ממונע באמצעות מנוע ייעודי והוא מחויב לעמוד בכל הדרישות המחמירות של התקנים האמריקאים ואו האירופיים למסכי אש ועשן גם על ידי רשויות הכיבוי בישראל.

 

אופטימלי למקומות שבהם קיימת מגבלה כלשהי לשימוש באלמנטים אחרים

כיום מרבים לעשות שימוש במסך אש ועשן במבני תעשייה ובמבני ציבור שבהם נדרשת על פי חוק הפרדת אש בין החללים והאזורים שונים, אך מנגד קיימת מגבלה אדריכלית, עיצובית או אחרת לבניית קירות הפרדה קבועים או שימוש באלמנטים אחרים. מסך האש מותקן באופן מוצנע ומוסתר בתקרה, ובמקרה של אירוע, נגלל המסך כלפי מטה וסוגר את המעבר בפני אש ועשן.

 

המסך משווק עם רכזת פיקוד שמתחברת אל מערכת הגילוי המרכזית של המבנה ומופעל אוטומטית פקודה של הרכזת לגילוי אש. מבית שבטק מוסיפים כי רכזת הפיקוד מגובה על ידי סוללת חירום למקרים של הפסקת חשמל, וישנם גם לחצני חירום המותקנים בשני צידי מסך האש במטרה לאפשר לצוותי הכיבוי והחילוץ להרימו באופן ידני בעת שריפה לצורך מעבר בין אזורים שונים.

 

אישור תו תקן ממעבדת UL

המומחים מבית שבטק מדגישים שכל מסך אש ועשן חייב לעמוד בדרישות והתקנות לבטיחות אש במבנים מטעם הוועדה לתכנון ובניה, שכוללים, בין היתר, תו תקן ממעבדת UL הן בנוגע לחומרי הגלם המרכיבים את הבד והן בנוגע למערכות האלקטרומכניות. כמו כן, יש לוודא שהתקנת המסך מיושמת על ידי מתקין שהוסמך מטעם היצרן ובתיאום מלא עם האדריכל של הפרויקט, יועץ הבטיחות ורשות הכיבוי המקומית.

 

חברת שבטק משווקת מגוון דגמים וסוגים של מסכים בהם מסך אש ואו עשן, מסך חסין אש אופקי שוכב להגנה על החללים הממוקמים בחלק העליון של המבנה, ומסך חסין אש קבוע המשמש לחציצה בין חללים שאינם מצריכים מעבר תדיר ביניהם, אך מחייבים הקפדה על הפרדה קבועה בהיבט הבטיחותי.

 

אודות שבטק

חברת שבטק בע"מ מתמחה במערכות לשחרור עשן טבעי ומאולץ, כיפות תאורה וסקיילייטים, וילונות חסיני אש ועשן ועבודות אלומיניום.

decor
מאמרים אחרונים

 כיפות תאורה: מעטפת של יתרונות במוצר אחד
כיפות תאורה: מעטפת של יתרונות במוצר אחד
לקריאה נוספת>>
 פתח שחרור עשן
פתח שחרור עשן
לקריאה נוספת>>
 סקיילייט או חלון גג
סקיילייט או חלון גג
לקריאה נוספת>>