מערכות לשחרור עשן

 

חברת שבטק, הינה אחת מהחברות המובילות בארץ למתן פתרונות בתחום מערכות לשיחרור עשן וחום.

חברתנו מייצרת ומספקת מערכות שיחרור עשן אשר מעניקות ללקוחותיה אספקה של אויר נקי וטבעי. כמו כן, אנו מעניקים שירותי תיקון וביצוע בידוק תקופתי למערכות המותקנות על ידינו. בין אם אתם נמצאים בתחילתו של הקמת מיזם המצריך פתרונות בתחום ובין אם אתם זקוקים למערכת מסוג זה במבנה שכבר קיים ומתפקד, אנו פה בשבילכם על מנת להעניק לכם את השירות המקצועי והטוב ביותר.

היכן חשוב שתהיה מערכת שחרור עשן?

מערכות אלה חיוניות מאד במקומות ונקודות כדוגמת: חנויות שונות, מקומות סגורים ולא מאווררים, בנייני משרדים וכדומה. כמו כן, הסיבה לפגיעתם של רוב האנשים המעורבים בשריפות, הינה משאיפת עשן השריפה אשר מוריד את רוב החמצן, ולכן ישנה חשיבות עליונה להימצאותן של המערכות הללו. הלה שואבות את העשן מהמבנה ובכך תורמות להצלתם של האנשים.

ברשותנו מגוון מערכות הכוללות פתחי אוורור, מפוחים, מנועים, רכזות ולחצנים, חלונות אלומיניום ורפפות בעלות מראה אסתטי ומודרני או לחילופין בעלות מראה תעשייתי.
 

מפוחים

מערכת שחרור עשןמעניקים שחרור אויר יום יומי ומשחררים עשן בשעת חירום. לאוורור יומיומי ולשחרור עשן בשעת חירום. בעלי תו תקן ממכון התקנים הישראלי ותקן 1001 חלק 7 ועומדים בדרישות כיבוי אש.

מנועים

מאפשרים פתיחה וסגירה של החלונות והדלתות באופן אוטומטי. סוגי המנועים הקיימים הינם:שרשרת, בוכנה והזזה.

רכזות ולחצנים

תפקידם להפעיל את המנועים של חלונות העשן. קיימים במגוון דגמים ומתחי זרם שונים.

חלונות אלומיניום

מלבד היותם יפים ומהווים פתרון נפלא לאוורור טבעי של המבנים, קיים בהם מנוע לשיחרור העשן והם נפתחים באופן אוטומטי בצורה חשמלית.

רפפות

מוציאות את החום והעשן אל מחוץ למבנה. ישנם שני סוגי רפפות, אחת קבועה הנשארת פתוחה באופן קבוע ואחת חשמלית הנפתחת במקרה של שריפה.


חשוב מאד ! המערכות עומדות בתקנים המחמירים ביותר ועברו את כל מבחני EN 12101 ו-1001 על כלל חלקיהם השונים כולל מפוחים, ומאושרות ע"י מערך כיבוי האש והרשויות הממונות על תחום זה.


צרו עמנו קשר על מנת לקבל פרטים נוספים על מערכות שחרור עשן.

מאמרים נוספים

מערכות לשחרור עשן טבעי

מבחן המציאות מלמד כי עשן מסוכן לבני האדם הרבה מעבר לסכנה הטמונה באש עצמה, כשמרבית מפגיעות הגוף והנפש במהלך שריפה נגרמות בעיקר משאיפת עשן ולאו דווקא מהאש. התקנת מערכת לשחרור עשן טבעי מהווה את הפתרון האופטימלי במבני ציבור, מבנים תעשייתיים והמגזר הפרטי.
קרא עוד

חשיבותה של מערכת שחרור עשן בשעת שרפה

יתרונה של המערכת לשחרור עשן טבעי בהשוואה למערכת המכנית נעוץ בעובדה שמערכות הפועלות באמצעות חשמל עלולות להיפגע ולקרוס בשעת שריפה. כמו כן, השיטה לשחרור עשן טבעי מסוגלת למקסם את ביצועיה באמצעות שינוי גודל הפתחים ככל שהטמפרטורה עולה, ובכך מאפשרת שחרור יותר של
קרא עוד

סילוק עשן באופן יעיל

במקרים של שריפה או דליפת עשן במבנים סגורים, מערכת של סילוק עשן וסינון אוויר יכולה להציל חיים, פשוטו כמשמעו. חובת ההתקנה של מערכת לסילוק עשן ולאוורור חלה, על פי התקנים והוראת החוק, על כל מבנה סגור, ציבורי או תעשייתי
קרא עוד

כיפות תאורה - סקיילייט

כיפות תאורה הן ללא ספק הכוכב העולה של האדריכלות בשנים האחרונות, והן נמצאו בשימוש רב בבתים פרטיים ובמבני ציבור ותעשייה כאחדמומחי שבטק, חברה מובילה לשחרור עשן וחלונות גג, מספרים כל מה שאתם צריכים לדעת על כיפות התאורה ושילובן במבנה.
קרא עוד

מערכת לשחרור עשן טבעי

מרבית הפגיעות בגוף ובנפש בעת שריפה נגרמות כתוצאה משאיפת עשן ולא כתוצאה מהאש עצמה. מערכת שחרור עשן טבעי היא הברירה הטובה ביותר לחובה החוקית והמוסרית להתקנת מערכות אלה במבני ציבור ותעשייה. מומחי חברת שבטק מסבירים ומרחיבים.
קרא עוד