צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

מפוחים לשחרור עשן ממבנים

מפוחים לשחרור עשן וחשיבותם להצלת חיים 

מפוחים לשחרור עשן מותקנים במבנים מסחריים ותעשייתיים או במקרים רבים גם במבנים פרטיים. 
תפקידם של המפוחים המותקנים באזור התקרה הוא לשחרר את העשן החוצה במקרים של פרוץ שריפה ועל ידי כך גם לסייע בהצלת חיים – כתשעים אחוז מקורבנות השריפות נפגעו כתוצאה משאיפת עשן ולא מהאש עצמה. 
מפוחים לשחרור עשן חייבים להתאפיין בעמידות גבוהה – 250 מעלות ועד 400 מעלות. ספיקת האוויר שלהם אמורה להיות בין 6 ל-8 החלפות אוויר בכל פרק זמן של בין שעה לשעתיים – יש להתבסס על תקנים ישראליים ואירופאיים.

 

בחירת מפוחים לשחרור עשן

קיימים סוגים שונים של מפוחים לשחרור עשן, כאשר יש להתאים את המפוחים לצרכי המבנה, תוך התחשבות בפרמטרים כגון: סוג המבנה, גודלו ותנאי השטח. 
בין סוגי המפוחים: מפוח צירי, מפוח צנטריפוגלי, מפוח פי. וי. סי, מפוח עם כפות אוויר וסוגים אחרים נוספים. 
על כל המפוחים לעמוד בתקנים המחמירים ביותר – כאמור, תפקידם במקרים רבים הוא הצלת חיים ולכן, אין להקל ראש בקבלת ההחלטות. 
הדרך הטובה ביותר לבחירת המפוחים תתבצע בסיוע של יועץ מקצועי – ברוב המקרים מדובר במהנדס מיזוג אוויר בהכשרתו, אשר מכיר בצורה מעמיקה את התחום ומחזיק בכלים אשר יאפשרו לו לבחון את תנאי השטח והמבנה בצורה קפדנית, להבין את הדרישות של הלקוחות ולהתאים את המפוחים הנכונים. 
כאן חשוב לציין שאחד הפרמטרים המרכזיים להתאמת המפוחים מבוסס על משך האוורור של המפוח, כאשר קיימות המלצות שונות המבוססות על סוג המבנה עבורו המפוח מיועד. 

 

קבלת ההחלטות הנכונות

אם גם אתם מעוניינים להתקין מפוחים לשחרור עשן, חשוב שבטרם קבלת ההחלטות, תקפידו לא להתפשר על פחות מהייעוץ המקצועי והיסודי ביותר אותו תוכלו לקבל בנושא. 
חברת שבטק מציעה עבורכם מגוון רחב של מפוחי שחרור עשן איכותיים אשר עומדים בתקנים המחמירים. בכוחה של פעולת המפוחים ליצור שטחי מילוט נקיים מעשן בעת שריפה ועל ידי כך לאפשר לאנשים להתפנות מהמקום במהירות וביעילות ומנגד, לאפשר לכוחות הכיבוי להיכנס למקום באותה המהירות ולכבות את השריפה.
 

כלים לשחרור עשן

  • חלון גג – כדי לשחרר את העשן שנוצר במקום ניתן להתקין חלונות גג. מדובר על חלונות שתורמים למבנה יתרונות רבים ובין היתר מאפשרים גם לבצע שחרור עשן. העובדה שהחלונות מותקנים בחלק העליון של המבנה גורמת לכך שהעשן שעולה מעלה מוצא את דרכו החוצה מהמבנה בצורה טבעית.
  • רפפות – כלי נוסף שמסייע בפינוי העשן הוא רפפות. רפפות העשן מיועדות להתקנה במקומות בהם יש כמות גדולה של עשן. ניתן להשיג אותן במידות שונות. הרפפות משחררות את כמויות העשן ביעילות.
  • מנועים לחלונות – במבנים בהם יש צורך לאפשר פתיחה אוטומטית של חלונות כאשר המקום מתמלא בעשן ניתן להתקין מנוע לחלון. מנוע זה נפתח אוטומטית כאשר גלאי מאותת על כמויות גדולות של עשן בתוך המבנה.
  • רכזות ולחצנים – כדי לשלוט על הנעשה ולהפעיל את המערכות המותקנות במקום יש להתקין רכזות ולחצנים. באמצעותם ניתן לשלוט על המנועים ועל החלונות, ולפתוח את החלונות במקרה הצורך בצורה עצמית.
  • מפוחים לשחרור עשן – יש מבנים בהם התקנים ימליצו על התקנה של מפוחים לשחרור העשן. הם נועדו לשחרור עשן רב במבנים וכן לשימוש בעת חירום כאשר פורצת שריפה במקום.


שחרור עשן? פנו אלינו!


חברת שבטק מזמינה אתכם ליצור קשר ולשוחח עם המקצוענים בתחום. כי מה שקשור לבטיחות המבנה שלכם הוא נושא חשוב ובעל משמעות רבה. חשוב למצוא את הכלי הנכון והיעיל לכם כדי לאפשר שימוש נעים ובטוח במבנה. אצלנו תמצאו כלים שונים עבור שחרור עשן. בואו להיות מרוצים ממענה מקצועי!

מפוחים לשחרור עשן - חברת שבטק

 

אודות שבטק

חברת שבטק בע"מ מתמחה במערכות לשחרור עשן טבעי ומאולץ, כיפות תאורה וסקיילייטים, וילונות חסיני אש ועשן ועבודות אלומיניום.

decor
מאמרים אחרונים

 שחרור עשן מאולץ - ע"י מפוחים תקן 1001 חלק 7
שחרור עשן מאולץ - ע"י מפוחים תקן 1001 חלק 7
לקריאה נוספת>>
 פינוי עשן במרכז  - המומחים של חברת שבטק בשבילך
פינוי עשן במרכז - המומחים של חברת שבטק בשבילך
לקריאה נוספת>>
 מערכות שחרור עשן – המערכות שאתם חייבים לעצמכם
מערכות שחרור עשן – המערכות שאתם חייבים לעצמכם
לקריאה נוספת>>