צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

סקיילייטים


מידע כללי על סקיילייטים

סקיילייטים

במבנים רבים, פרטיים וציבוריים, ישנו מחסור של חוסר אוורור וחוסר אור יום, שבמשך שנים לא היה להם פתרון מלבד אור מלאכותי ומערכת מיזוג אוויר. סקיילייט הוא פתרון ארכיטקטוני פשוט, המאפשר להחדיר לתוך המבנה אוויר צח, רווי חמצן, ואור טבעי בשפע באמצעות חלון גג. ישנם סוגים שונים של סקיילייטים, או בשמם העברי – כיפות תאורה, שלכל אחד מהם חוזקות משלו. מומחי חברת שבטק, החברה הבינלאומית המובילה בפתרונות אוטומיזציה, הצללה ושחרור עשן, מסבירים על יתרונות הסקיילייט.

בשביל מה צריך סקיילייט?

כפי שציינו בתחילה, הסקיילייט הוא פתרון מושלם לכל חלל שסובל מאפלולית או מחסור בחמצן. במבנים גדולים, כמו מבני תעשייה ומבנים ציבוריים, הפועל היוצא של החדרת האור והחמצן הוא, קודם כל, שיפור במצב רוחם ועירנותם של הנמצאים במבנה. 

במקרה של חללי תעשייה, ישנו בשיפור בבריאותם של העובדים, שנושמים את האוויר רווי החיידקים שמוזרם לחלל על ידי מערכת המיזוג. היתרון השלישי המתקבל בעקבות התקנת סקיילייט בתקרת המבנה הוא הקטנה משמעותית בהוצאה על אנרגיה. התקנת הסקיילייט חוסכת בהוצאות מיזוג האוויר, אוורור החלל ותאורתו, ובכך תורמת גם לסביבה וגם למאזן הכלכלי של בעל העסק. 

סקיילייט בבית ספר

בדיקות שנערכו בבתי ספר שהותקנו בהם סקיילייטים העלו כי מצב רוחם של התלמידים השתפר, מידת עירנותם עלתה, מספר ימי החיסורים בגלל מחלות הצטמצם, ממוצע הציונים הכללי עלה, ונחסך לבית הספר כסף רב בהוצאות על צריכת חשמל. 

חלון גג או כיפת תאורה

חלון גג אינו עונה על ההגדרה הראשונית של הסקיילייט, אך גם הוא למעשה, מהווה פתח לאוורור והחדרת חמצן למבנה. יתרון שיש לחלון גג הוא האפשרות לשלב אותו עם מערכת גילוי אש ועשן, כך שיתפקד גם כחלון עשן במקרה הצורך. למעשה, בעיקר במבנים תעשייתיים, חלונות הגג עדיפים על פני כיפות התאורה העגולות, אך מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום כדי להתאים את הפתרון הטוב ביותר עבור הגג שלכם, בהתאמה לצרכיכם ולנתונים הטכניים. 

כדאי לדעת

כדאי לדעת שניתן להתקין סקיילייט, בין אם כחלון גג ובין אם ככיפת תאורה, כמעט על כל גג קיים, לא משנה החומר ממנו הוא עשוי או צורתו, וכמובן שאפשר לתכנן את בנייתו מראש אם מדובר על בניין חדש.