צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

שחרור עשן חדר מדרגות מציל חיים

stairway_smoke_release_האם הבניין שלכם בטוח למגורים? האם בניין המשרדים בו אתם עובדים לא יהפוך למלכודת מוות בעת שריפה? בדיקות שנערכו בשנים האחרונות בבנייני מגורים ומשרדים רבי קומות העלו כי פתחי שחרור עשן חדר מדרגות, ואמצעים הכרחיים נוספים הדרושים להצלת חיים במקרי חירום, אינם בנמצא. מומחי חברת שבטק לשחרור עשן וחום מרחיבים עבורנו בנושא פתחי שחרור עשן ואמצעים מיגון נוספים בפני אש בחדר מדרגות.

אין עשן בלי אש


באופן טבעי, עשן עולה למעלה. לכן, כאשר פורצת שריפה בקומה נמוכה בבניין רב קומות, העשן עולה לקומות העליונות, חוסם את שדה הראייה וגורם לחנק. כדאי לדעת שרוב מקרי הפגיעה הפיזית ובעיקר אבדן חיים בשעת שריפה מקורם בשאיפת עשן ולא בחום האש. כאשר פורצת אש באחד המשרדים או באחת הדירות בבניין, עליכם להתפנות דרך חדר המדרגות. אם חדר המדרגות מלא עשן, לא תוכלו להתפנות מהבניין.

האם הבניין שלכם בטוח?


בבניינים חדשים, שנבנו בשנים האחרונות, הסיכוי כי הותקן פתח שחרור עשן חדר מדרגות הוא גבוה, כיוון שהקבלנים מחויבים לעבוד לפי תקן של מכבי האש, שאינם מאשרים את אכלוס הבניין לפני שהם מוודאים את בטיחותו. בבניינים ישנים יותר לעומת זאת, כדאי לבדוק את קיומם של פתחי אוורור שונים בחדר המדרגות. לא בכל הרשויות חלה חובה על התקנת מערכות שחרור עשן ואש, וכפי שכבר הבנתם, הדבר עלול להיות קריטי במקרי חירום.

האחריות של הדיירים


אם אתם גרים בבניין רב קומות, באחריותכם, כלומר באחריות ועד הבית של הבניין, לוודא את תקינותן של המערכות השונות ולהזמין את שירותי כיבוי האש האזוריים לבצע בדיקות תקינות. כאשר הבניין מנוהל על ידי חברת ניהול חיצונית כדאי לדרוש לראות את האישורים הנדרשים. גם כאשר אתם נכנסים לבניין חדש כדאי לוודא את תקינות המערכות מצילות החיים, כמו פתחי שחרור עשן חדר מדרגות,ואת קיומם של כל האביזרים הנדרשים, כמו מטפים לכיבוי אש, גרזינים לניפוץ שמשות, ועוד, בהתאם לתקן וללשון החוק. במקומות עבודה, האחריות היא של אב הבית או אחראי התחזוקה, אך כדאי שבעלי החברות יוודאו שהנושא מטופל.

אודות שבטק

חברת שבטק בע"מ מתמחה במערכות לשחרור עשן טבעי ומאולץ, כיפות תאורה וסקיילייטים, וילונות חסיני אש ועשן ועבודות אלומיניום.

decor
מאמרים אחרונים

 סילוק עשן באופן יעיל
סילוק עשן באופן יעיל
לקריאה נוספת>>
 מערכת שחרור עשן – ללכת על בטוח
מערכת שחרור עשן – ללכת על בטוח
לקריאה נוספת>>
 מערכת שחרור עשן טבעי
מערכת שחרור עשן טבעי
לקריאה נוספת>>