שחרור עשן מאמרים מקצועיים

       
שחרור עשן  

שחרור עשן מידע מקצועי

מערכת שיחרור עשן מאפשרת את יציאת העשן מהמבנה באמצעות חלונות עשן, ומשפרת את התנאים של המלטות מהשריפה בנתיב נקי מעשן ומקנה מעבר של צוותי כיבוי אש אל תוך הבניין.

להמשך המידע המקצועי >>>

 

     
     
תקנות בניה פרק ה מערכות שליטה בעשן  

תקנות בניה פרק ה מערכות שליטה בעשן

לנוחיותכם ריכזנו את תקנות הבניה העוסקות במערכות שליטה בעשן ומרכיביהן בהתאם לייעוד המבנה או החלק בבניין

להמשך תקנות הבניה>>>

     
     
 איוורור טבעי שבתק    

פתח שחרור עשן הכרחי לכל מבנה

מדי שנה אנו שומעים לפעמים בחדשות על אירוע שריפה שלקח חלק באזור זה או אחר בארץ. לרוב זה נשמע כמו סיפור רחוק שמתרחש לעיתים נדירות או סכנה שכבר אינה כל כך מוחשית, משום שהיא בוודאי לוקחת מתרחשת יותר בשטחים פתוחים.
להמשך פתח שחרור עשן>>>
     
     
 עשן הורג מערכת שחרור עשן שבתק  

החובה של כל אחד בהתקנת מנועים ורכזות לשחרור עשן

בשנים האחרונות, כשליש מכלל השריפות נרשמו בתוך מבנים. למזלנו, כמות ההרוגים בשריפות אינה כה גבוהה ואף מתמעטת משנה לשנה. את ההצלחה הזו מייחסים לרוב לתקנות החדשות שנקבעו בחוק לגבי ההתנהלות בעת שריפה, ומעל לכל להתקנים והאמצעים נגד שריפה שהחוק מחייב את נוכחותם בכל מבנה.
להמשך התקנת מנועים ורכזות עשן>>>

     
     
 איוורור טבעי שבתק  

אוורור טבעי


בין אם אתה עובד במפעל, משרד, חנות, בית חולים או בית-ספר, הסביבה שלך היא חיונית לבריאותך ולתפוקתך. היוזמה העכשווית היא לגרום לבניינים להיות בריאים ויעילים יותר, ולשים דגש במיוחד על מקום העבודה.
להמשך איוורור טבעי  >>>
     
     
 עשן הורג מערכת שחרור עשן שבתק  

עשן הורג - מערכת שחרור עשן


גורם המוות מספר אחד בשריפות הוא שאיפת עשן: 50% עד 80% ממקרי המוות מתרחשים בטרם נגרמת פגיעה בגין כוויות; שכן מוות לרוב קורה עקב מחנק, גירוי כימי או מחנק כימי.מחנק יכול להיגרם עקב שאיפת דו-תחמוצת הפחמן אשר תופסת את מקום החמצן באספקת הדם שלנו.
להמשך מערכת שחרור עשן  >>>
     
     
     
 שליטה בעשן בעת שריפה שבתק  

שליטה בעשן בעת שריפה

העשן הוא ללא ספק גורם מסוכן מאוד בזמן שריפה במבנה בו שוהים בני אדם. העשן פולט גזים רעילים ושאיפתו עלול לגרום למוות. לפיכך, לאו דווקא חום הלהבות הם אלו שיגרמו לקורבנות, ברוב המקרים האסונות הקורים בשריפות נגרמים דווקא על ידי שאיפת עשן. מערכות שליטה בעשן תאפשרנה פיזור והוצאת חום, עשן וגזים רעילים בזמן שריפה ובכך מצמצמות את הסכנה בשאיפת עשן.

להמשך שליטה בעשן בעת שריפה >>>

     
     
 כל מה שרצית לדעת על וילון חסין אש שבתק  

כל מה שרצית לדעת על וילון חסין אש

וילון חסין אש, הוא וילון שמיוצר תוך הספגת חומרים מעכבי בעירה בבד, כך שבמקרה שריפה הוילון חוסם את האש ומעכב את התפשטותה.יתרונם הגדול של הוילונות הוא בהיותם נגללים ומחוברים לתקרה ללא הפרעה עד שעת הצורך. וילונות חסיני אש יכולים להחליף דלתות אש או קירות אש, לחסוך מקום יקר ולאפשר מעבר חופשי באופן שוטף,  במקביל לאבטחה מלאה כנגד אש בשעת הצורך.

להמשך וילון חסין אש >>>