צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

יתרונותיהם של כיפות תאורה טבעית

הרבה אנשים כבר שמעו על כיפות תאורה טבעית, סקיילייט בלעז (SKY LIGHT), והן מותקנות בבתים פרטיים ובמבנים ציבוריים או תעשייתיים רבים, אך ישנם כאלה שעדיין לא שמעו על כיפות התאורה הטבעית ועל יתרונותיהן הרבים. אנשי המקצוע של חברת שבטק, המתמחה, בין היתר, בכיפות תאורה וחלונות גג, מסבירים מהן כיפות תאורה ומונים את היתרונות המרכזיים שלהן.

כיפות תאורה טבעית


כיפות תאורה הן, למעשה, פתחים בגג הבניין, המאפשרים כניסת אור טבעי פנימה, ובמידה שהכיפה היא בעלת אפשרות פתיחה, מוזרם פנימה גם אוויר צח. היום ניתן למצוא כיפות תאורה עגולות או מרובעות וכן חלונות גג שונים, העובדים על אותו עקרון ופותחו מתוך כיפות התאורה הראשונות.

היתרונות של כיפות התאורה הטבעית


כיפות תאורה טבעית• כמשתמע משמן, כיפות תאורה טבעית מחדירות אור טבעי לתוך המבנה. אור השמש הטבעי ידוע כבעל השפעהחיובית על מצב הרוח, לדוגמא, ועל בניית העצמות בגוף, כיוון שהוא מסייע לגוף לייצר ויטמין D הדרוש לשם כך.

כאשר מדובר בבית פרטי זה פחות מורגש, אך כאשר מדובר במבנה תעשייתי, לדוגמא, התקנת פתחי תאורה שונים בגג תורמת לבריאות העובדים ולמצב רוחם, ומתוך כך לתפוקה הכללית של עבודתם, והכל בזכות החשיפה לאור השמש הטבעי, שחסרה לרובנו בחיי היום-יום.


• כיפות תאורה עגולות, המותקנות במקומות הנכונים, יכולות לשפר את האקוסטיקה בתוך המבנה, אך כדי להשיג יתרון זה יש צורך להתייעץ במומחי אקוסטיקה.


• כיפות תאורה איכותיות משפרות את הבידוד במבנה - הן הבידוד האקוסטי והן את הבידוד הטרמי, כך שפחות חם בקיץ ופחות קר בחורף.


• היתרון הכמעט אחרון ברשימת היתרונות של כיפות תאורה, אם כי לא בהכרח לפי סדר החשיבות שלהם, הוא היתרון הכלכלי. התקנת כיפות תאורה חוסכת לא מעט כסף על ידי חיסכון ניכר בהוצאות על צריכת אנרגיה. כאשר המבנה מואר באמצעות חלונות סקיילייט ,המאפשרים את כניסת אור השמש ברוב שעות היום יש צורך בפחות תאורה מלאכותית מצד אחד, ואוורור המבנה ושיפור הבידוד חוסכים הוצאות על חימום, קירור ואוורור על ידי מזגנים מן הצד השני.


• כיפות תאורה טבעית תורמות רבות לשמירה על הסביבה ולאיזון האקולוגי, בדיוק מהסיבות שמנינו – הקטנה משמעותית בצריכת האנרגיה, משמעותה הקטנה בזיהום הסביבתי.

אודות שבטק

חברת שבטק בע"מ מתמחה במערכות לשחרור עשן טבעי ומאולץ, כיפות תאורה וסקיילייטים, וילונות חסיני אש ועשן ועבודות אלומיניום.

decor
מאמרים אחרונים

 סקיילייט או חלון גג
סקיילייט או חלון גג
לקריאה נוספת>>
 חלונות גג  וכיפות תאורה
חלונות גג וכיפות תאורה
לקריאה נוספת>>