צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

תריס אש כאמצעי למניעת שריפות במבני ציבור

כולנו יודעים שמניעת אש ומניעת שריפות היא אחת הדאגות הגדולות ביותר של כל מערך בטיחות במבנה ציבורי גדול. חברת שבטק, המתמחה בפתרונות אוורור עשן ומניעת אש, מציעה מגוון פתרונות העונים לצורך במיגון אש והוצאת עשן בשעת דליקה. אחד מהפתרונות הרלבנטיים שהחברה מציעה הוא התקנת תריס אש. 

מאחר ובמבני ציבור עוברת ביום נתון כמות גדולה מאוד של בני אדם, הדאגה לבטיחותם היא מהמעלה הראשונה. מדובר בבתי ספר, מוסדות לימוד אקדמיים, מבני ציבור עירוניים, בנייני משרדים למיניהם, תחנות מרכזיות, מפעלים ועוד.

מבני ציבור אלו הם לא פעם מבנים ישנים יחסית, שזקוקים לשדרוג ברמת האבזור הבטיחותי שלהם. יתכן כי מבנים אלו לא עברו שיפוץ זמן רב והם אינם ערוכים כיאות למקרה אפשרי של פריצת אש.  

אנחנו יודעים כי פריצת שריפה במבנה ציבורי גדול היא סיוט פוטנציאלי ומפגע רציני ביותר. גם כאשר חיים במדינה מערבית ומתוקנת כמו מדינת ישראל, ניסיון העבר של השנים האחרונות מלמד כמה מסוכנת יכולה להיות שריפה הפורצת במקום ציבורי. 

תריס אש כמענה לבעיה

כמענה לבעיה של מבנים ישנים הזקוקים לאבזור מחודש, ניתן לצייד את המבנה ולהתקין תריס חסין אש בחדרים ברחבי הבניין. תריס אש הוא תריס שהינו עמיד לחום ובכך מסייע בכיבוי דליקה ופינוי עשן, במקרה הצורך.

התקנת תריסים כאלו היא חלק מביצוע תכניות מיגון אש אשר כל מוסד ציבורי מחויב אליהן. ישנן חברות המתמחות במתן המלצות וביצוען בנוגע לכל הקשור בטיפול במקרה חירום של שריפה ופליטת עשן מסיבית. 

אחריות על שלום הציבור

האחריות על בטיחותנו, כאשר אנו נמצאים לדוגמא במשרד ממשלתי כמו משרד התחבורה -  על מנת למכור רכב, או בביטוח לאומי - על מנת לממש זכויות שונות, הינה של מנהלי המקום.

מסיבה זו ישנן תקנות ברורות שנועדו למצבי חירום ובאופן ספציפי לנהלים בזמן שריפה. מאחר ומיגון מפני אש הוא כלי חשוב על מנת לממש אחריות זו – לא פעם נמצא במבנה חלונות מיוחדים למניעת אש, וילונות חסינים לאש וגם תריס אש שיכול לסייע

אודות שבטק

חברת שבטק בע"מ מתמחה במערכות לשחרור עשן טבעי ומאולץ, כיפות תאורה וסקיילייטים, וילונות חסיני אש ועשן ועבודות אלומיניום.

decor
מאמרים אחרונים

 חלון סקי לייט - כך תאירו חללים פנימיים בתאורה טבעית
חלון סקי לייט - כך תאירו חללים פנימיים בתאורה טבעית
לקריאה נוספת>>
 חלון גג - הדרך להכניס אור ואוורור נוספים הביתה
חלון גג - הדרך להכניס אור ואוורור נוספים הביתה
לקריאה נוספת>>
 התקנת חלונות גג לתאורה טבעית איכותית
התקנת חלונות גג לתאורה טבעית איכותית
לקריאה נוספת>>