צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
רפפה קבועה לאוורור ושחרור עשן

רפפה קבועה או רפרפת קבועה היא מסגרת בעלת שלבים אופקיים ותפקידה לדאוג לאוורור חללים סגורים על ידי הכנסת אוויר צח לחללים כאשר בזמן חירום משמשת גם כפתחי שחרור עשן. רפפה קבועה בנויה משלבים אופקיים בצפיפות עם שלבים עמוקים וכך מונעת חדירה של גשם אל תוך המבנה. ניתן להתקנה על כל סוג של פתח בקירות החיצוניים של המבנה.

 

מקומות ייעודיים עבור תריסי רפפה קבועים: מבני תעשיה, חדרי חשמל, חדרי משאבות, גרמי מדרגות, פירי אוורור, מחסנים, מרכזי הפצה, חללי לובי ועוד.

 

תריס רפפה קבוע לאוורור ופינוי עשן העשוי מפרופיל אלומיניום, ניתן לקבל בגווני קטלוג . RAL

נתונים טכניים:

  • שטח מעבר אויר ועשן – 66% מגודל הפתח

יתרונות:

  • חסכון של 50% במשקל ביחס לרפפה מברזל
  • חסכון באחזקה שכן התריס כולו עשוי אלומיניום ואינו מחליד
  • ניתן להוסיף רשת נגד חרקים
מתעניינים ברפפה קבועה לאוורור ושחרור עשן ?
צרו קשר עכשיו
רפפה קבועה לאוורור ושחרור עשן מתאימה למפעלים ומחסנים גדולים

מהי החשיבות של שימוש באלומיניום לצורך ייצורן של רפפות קבועות שאמורות להחזיק מעמד לא לאורך שנים, אלא לאורך עשורים שלמים.

מהי רפפה קבועה ומהן רפרפות?

רפפה קבועה או רפרפת קבועה היא מסגרת בעלת שלבים אופקיים שיוצרים חצי סגירה של המפתח בו היא מותקנת. הפריט שאולי יבהיר לכם יותר מכל במה מדובר הוא תריס רפפה, אותו תריס שלא מעלים ומורידים אותו במשיכת רצועה או באמצעות מנוע חשמלי אלא שעשוי משלבים אופקיים. במצב פתוח השלבים אופקיים לגמרי וכל מפתח התריס חודר אור ואוויר.

רפפות אלומיניום לשחרור עשן

רפפה קבועה היא רפפה שהשלבים שלה אינם ניידים ואינם מסתובבים ומותקנים בזווית אלכסונית של כ-45 מעלות באופן שמאפשר מעבר של אוויר אך לא מאפשר מעבר של חפצים, פריטים, בעלי כנף ואנשים,  מומלץ שרפפות אלומיניום תיוצר להתבצע על ידי מומחה בתחום.

מהן רפפות אלומיניום לשחרור עשן?

תחילה ראוי לומר שרפפה לא חייבת להיות מיוצרת מאלומיניום. ישנן רפפות שעשויות ברזל וישנן גם כאלה שעשויות מעץ או תרכובת פולימרית. את הרפפות הללו אפשר למצוא במחסנים תת קרקעיים ובמטבחים גדולים בהם יש צורך ביכולת לשחרר עשן בשעת חירום או עשן ואדים ממטבח באופן שוטף, אך המפתח שבו מותקנת הרפפה עדיין חייב להישאר סגור ולחסום מעבר של בני אדם או חפצים שונים. או אז ניתן להתקין רפפות אלומיניום לשחרור עשן, רפפות בעלות שלבים קבועים בזווית אלכסונית.

למה דווקא אלומיניום?

מחיר ואסטתיקה. מתכת האלומיניום הולכת ותופסת מקום יותר ויותר מרכזי בחיינו, החל מחלונות אלומיניום, דרך דלתות אלומיניום וכלה במטבחים, סלונים ושולחנות אלומיניום. האלומיניום היא מתכת שמציעה לנו שורה של יתרונות חשובים כמו משקל קל מאוד, עלות נמוכה, גמישות עיצובית, חוזק מבני רב, עמידות בפני לחות, רטיבות ופגעי מזג האוויר ועוד. אלו הם למעשה יתרונות שאפשר למצוא בחומרי גלם שונים, אך האלומיניום מרכזת לנו את כל היתרונות יחד ללא החסרונות בתוך חומר גלם אחד.

 

רפפות אלומיניום לשחרור העשן מותקנות בדרך כלל על קירות חוץ מכיוון שהעשן שאמור להתפזר דרכן אמור לצאת החוצה אל האוויר החופשי. המשמעות היא שרפפות אלה חשופות באופן קבוע לפגעי מזג אוויר, לקרינת שמש, לגשם וללחות ולכן חשוב שתהיינה עמידות בפניהם. רפפות כאלה גם אמורות להיות חזקות מספיק על מנת למנוע שבירה ופריצה פנימה אל חלל הפנים על ידי גורמים בלתי מורשים. רפפות אלומיניום  מציעות את הפתרון הטוב ביותר בהיבט זה ומאפשרות לנו להתקין את הרפפה היום וליהנות ממנה גם לעוד כמה וכמה עשורים ללא כל סימני שחיקה וללא כל צורך בתחזוקה.

מוצרים נוספים שאולי יעניינו אותך