צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

מנועים לחלונות שחרור עשן


מידע כללי על מנועים לחלונות שחרור עשן

מנועים לחלונות שחרור עשן

מנועים ורכזות לשחרור עשן, הם מנועים שתפקידם לפתוח את החלונות או התריסים לשחרור עשן בצורה אוטומטית.  רק חלון או תריס לשחרור עשן אינם מספיקים, ולא משנה האם לחלונות ולתריסים יש עיצוב יוקרתי. מה שחשוב הוא, האם יש מנגנון אוטומטי הפותח אותם בעת שריפה, ללא צורך במגע יד אדם. יש לזכור שבעת שריפה לפעמים אין זמן להתעכב ויש לאפשר נתיבי המלטות נקיים באופן מידיי מן המבנה. לכן, הדרך ליישם את מערך שחרור העשן במבנה שאופיין כאחד שדורש שחרור עשן טבעי זה עם תריסים וחלונות אוטומטיים יהיו מנועים ורכזות לשחרור עשן.

רכזת לשחרור עשן

רכזת לשחרור עשן הוא מנגנון שמזהה בעזרת חיישנים מצב של היווצרות עשן או שריפה. המנגנון מחשב גם את מזג האוויר הקיים, כמו גשם או שלגים. כדאי לבחור ברכזת אוטומטית לשחרור עשן.

מנועים לשחרור עשן

תפקיד המנועים הוא יצירת לחץ בוכנה שדואג לפעולת פתיחת חלונות הבניין בעת שריפה. למנועים יש לחץ בוכנה חזק ביותר, כדי לפתוח חלונות גם אם יש תנאים שלא מאפשרים את פתיחת החלון בשחרור עשן בצורה ידנית.

 

אילו סוגים של מנועים ורכזות לשחרור עשן יש?

רוב מנועי שחרור העשן מחולקים לשלושה קטגוריות עם אורכים שונים.

מנוע שרשרת – מנוע שרשרת מיועד בעיקר לפתיחת חלונות עשן מסוג קיפ או ציר, קיים במספר דגמים. עם תקן EN12101עמידות של 300 מעלות למשך 30 דקות.

מנוע בוכנה – מנוע זה מתאים לחלונות גדולים לשחרור עשן עם תקן EN12101.

מנוע הזזה – מיועד בעיקר לפתיחה של חלונות הזזה, קיים במספר גדלים המתאימים לכל סוגי החלונות. עם תקן EN12101  .

חשוב להתקין מנועים ורכזות לשחרור עשן, ולדאוג שלכל מנוע יהיה מחובר לרכזת שתזין את המנוע באנרגיה הנדרשת. גם כאשר מתקינים רכזת ידנית עבור פתיחת החלונות, מומלץ שהרכזת תהיה עם ממשק נוח לתפעול, כדי לא לבזבז זמן על למידת המערכת.

ישנם מספר מרכיבים ברכזות לשחרור עשן:

רכזת לשחרור עשן – הרכזת מספקת את הזרם למנועי שחרור העשן.

חיישן רוח וגשם – חיישן הדואג לסגירה אוטומטית של החלונות כאשר יש רוח חזקה, או יורד גשם.

לחצן כבאים – לחצן יעודי איתו ניתן לפתוח ולסגור את המערכת לשחרור עשן. עם ממשק ידידותי, וקלה לתפעול לשחרור עשן. 

חברת שבטק מתמחה בייצור והתקנת מנועים ורכזות לשחרור עשן. החברה עובדת עם עיריות ומועצות מקומיות. החברה ביצעה בהצלחה התקנות בבנייני תרבות, בעסקים מובילים ומשרדי ממשלה.