צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

העשן הנלווה לשריפה הוא הסכנה הגדולה ביותר לחיי אדם, וכ- 90% מהנפגעים בשריפות נפגעים כתוצאה משאיפת עשן ולא מנזק ישיר של האש עצמה. העשן בשעת שריפה רווי חומרים רעילים ומסוכנים, המפריעים לנשימה ולראייה גם יחד, ולכן פינוי נתיבי המילוט והחילוץ מעשן הוא הכרחי. פינוי עשן מאולץ על ידי מפוחים ייעודיים, הוא אחת הדרכים היעילות והשכיחות לטפל בעשן בשעת שריפה. מומחי חברת שבטק מפרטים על  יעילות המערכת.

איך זה עובד ?

בניגוד לחלונות עשן, המהווים פתרון טבעי לפינוי העשן על ידי ניצול נטייתו הטבעית של העשן לעלות למעלה ולצאת מהפתח הראשון האפשרי, פינוי עשן מאולץ נעשה בעזרת מערכת מפוחים המקיפים את הבניין ונכנסים לפעולה בשעת הצורך. המפוחים גורמים לשאיבתו של העשן החוצה על ידי יניקתו האקטיבית ופינויו לכיוון הנדרש, בהתאם למיקום השריפה. המפוח הוא, למעשה, גלגל שבתוכו מאוורר, וישנם מפוחים צנטריפוגלים ומפוחים ציריים. למערכת המכנית של המפוחים נפח קיבולת קבוע, בהתאם למפוח שהותקן, וכדי למנוע הפעלת יתר בשעת שריפה קטנה או חוסר במפוחים בשעת שריפה גדולה, ניתן לקבוע הפעלה חלקית של מספר מפוחים נתון ולאו דווקא של כולם יחד.

שליטה חכמה במערכת

המפוחים יכולים לשמש באופן שוטף לאוורור המבנה, ובשעת שריפה לסייע, כאמור, בפינוי העשן כנדרש, וניתן לשלוט בפעולתם בשעת הצורך. מנועי המפוחים יכולים להיות מחוברים למערכת החכמה השולטת במערכות הגילוי והשליטה בעשן ואש ויכולים להיות מופעלים בצורה אוטומטית או ידנית. הדבר החשוב הוא לוודא כי המפוחים מותקנים מסביב לבניין כך שניתן יהיה להפעילם בהתאם למיקום השריפה. הפעלה לא נכונה של מפוחים עשויה לגרום לנזק גדול יותר מתועלת. 

החוק דואג לכם

חיוניותה של מערכת גילוי עשן ברורה, והיא מעוגנת בחוק, אך החוק אינו קובע האם עדיף להשתמש במערכת שחרור עשן טבעית או בפינוי עשן מאולץ. כדי לבצע את ההתאמה הטובה ביותר מומלץ להתייעץ עם אנשי המקצוע שלנו, שיוכלו להתאים את מערכת פינוי העשן לצרכים שלכם. התקן הקובע את איכות מערכת שחרור העשן הוא תקן 1001, ומחייב עמידות של המפוחים בטמפרטורה של עד 400 מעלות צלזיוס למשך שעתיים, והם צריכים לשאת את אישור מכון התקנים הישראלי, כמובן.

איך שומרים על בטיחות אש על ידי מערוכת של פינוי עשן ?

כולנו יודעים שאסור להשאיר מדורה דולקת אחרי שעשינו פיקניק או מנגל, אבל בטיחות אש על ידי מערוכת של פינוי עשן היא הרבה יותר ממדורת ל"ג בעומר מסיבה אחת - שריפות יכולות לפרוץ בכל מקום בעקבות רשלנות, כשל כלשהו כמו קצר חשמלי או גורמים שונים אחרים. אתם מוזמנים להמשיך לקרוא ולגלות  דבר אחד - אולי לא תמיד ניתן למנוע שריפה אבל תמיד ניתן למנוע פגיעות בנפש, להקטין את הפגיעה ברכוש ולצאת מהשריפה במינימום נזקים.

בטיחות אש על ידי מערוכת של פינוי עשן – הדרך שלכם למנוע פגיעות בנפש

אולי תופתעו לדעת, אבל רוב הפגיעות בנפש במקרה של שריפות הן לא כתוצאה מהאש אלא מהעשן. עשן זה כולל תוצרי לוואי משריפת חומרים שונים (רהיטים, מוצרים מפלסטיק וכו') ומכיל אדים רעים. לכן הדרך הטובה ביותר לשמור על בטיחות אש על ידי מערוכת של פינוי עשן היא למנוע את התפשטות העשן, למשל באמצעות חלונות חשמליים לשחרור עשן. חלונות אלו מתאימים להתקנה בדירות מגורים, בחנויות, בבנייני משרדים ולמעשה כמעט בכל מקום.

יתרה מזאת – כיום קיים תקן מחייב בתחום זה (תקן 1001 של הרשות הארצית לכבאות והצלה) שמצריך היוועצות עם מומחים לפני הקמת מבנה חדש, למשל מהנדסים של מערכות מיזוג אויר או מהנדסי בניין. הסיבה לכך  פשוטה – למיקום של מפוח העשן/חלון חשמלי יש חשיבות גדולה בעת שריפה.

אז מה עושים ?

אם גם אתם רוצים להבטיח שתצאו בשלום משריפה לא עלינו עליכם לעשות מעשה, כלומר לפנות לאנשי חברת שבטק שנחשבת שמייצרת ומייבאת מגוון של פתרונות מערכתיים לשחרור עשן. כל מוצרי החברה עומדים בתקנים הנדרשים ע"י הרשות הארצית לכבאות ולהצלה וע"י מכון התקנים, כך שאין ספק שאתם נמצאים בידיים הכי מקצועיות שיכולות להיות. ועוד לא דיברנו על העובדה שהחברה אימצה את התקן האירופאי בתחום חלונות שחרור עשן...

בטח תשמחו לדעת שהפנייה לחברה קלה וכל שעליכם לעשות הוא דבר פשוט – לצלצל לטלפון שמספרו 09-8944415, לשלוח מייל לכתובת info@shevtech.com, ליצור קשר באמצעות הפייסבוק או היוטיוב או להשאיר הודעה באתר. אנחנו בטוחים שגם אתם תתרשמו מהידע, הניסיון והמקצועיות של החברה בתחום בטיחות אש על ידי מערוכת של פינוי עשן כמו רבים לפניכם. אז למה אתם מחכים ?

פינוי עשן בעזרת חלונות אוטומטיים לשחרור עשן – לא מדע בדיוני

אם אתם חושבים שפינוי עשן בעזרת חלונות אוטומטיים לשחרור עשן הם בגדר מדע בדיוני, אתם לצערנו טועים ומטעים וכיום לא רק שהם נפוצים, אלא ניתן גם לבחור בין סוגים שונים, מידות, עיצובים, צבעים, סוגי זכוכיות ומפרטים. אתם מוזמנים להמשיך לקרוא ולגלות שהעתיד כבר כאן בתחום החלונות לשחרור עשן.

 פינוי עשן בעזרת חלונות אוטומטיים לשחרור עשן – העתיד כבר כאן

מיד נציג לכם מספר סוגים של פינוי עשן בעזרת חלונות אוטומטיים לשחרור עשן אבל חשוב שתדעו – כל החלונות עשויים מאלומיניום שנחשב לחומר איכותי במיוחד הודות למשקלו הנמוך, עמידותו בפני פגעי מזג האויר, חוזקו ועמידותו בפני חלודה. בנוסף, כל החלונות שנפרט לגביהם פועלים באמצעות מנוע לשחרור עשן במתח של 24 וולט, כך שאתם בטוחים בכל מקרה של שריפה.

ועכשיו הגיע הזמן לקיים הבטחה ולהציג את סוגי החלונות השונים. ורק אזהרה אחת לפני שמתחילים – הבחירה קשה ואנחנו ממליצים להתייעץ עם המומחים בתחום זה. ואתם יכולים להסיר דאגה מלבכם כי מיד נדבר גם על זה.
 
סוגי חלונות

1.    חלון קיפ לשחרור עשן – בחלון זה אתם יכולים לבחור את מיקום הציר ואת אופן פתיחת הכנף : למעלה, למטה, פנימה או החוצה.

2.    חלון הזזה – חלון שבו הכנפיים זזות אחת על גבי השנייה

3.    חלון פיווט (חלון סובב)– חלון עם ציר מרכזי שמאפשר פתיחה אופקית או אנכית של הכנף

4.    חלון ציר – חלון עם ציר צד שמאפשר פתיחה פנימה או החוצה.

ועכשיו נקיים את ההבטחה השנייה ונספר לכם מיהם המומחים לחלונות עשן. מדובר כמובן באנשי חברת שבטק שמתמחה בפתרונות חשמליים של מערכות לשחרור עשן. החברה מייצרת ומייבאת מוצרים בתחום הזה ומתהדרת ברשימת לקוחות מכובדת : אוניברסיטת תל אביב, מפעל הפיס, מי עדן, איקאה, קופות חולים, בנקים, מרכז סוזן דלל, התעשיה האוירית ועוד.


אם גם אתם רוצים להינות מחלונות אוטומטייים לשחרור עשן בטח תשמחו לדעת שזה קל – כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם החברה בטלפון 09-8944415 ביוטיוב, בפייסבוק, במייל שכתובתו info@shevtech.com או להשאיר להם הודעה באתר. אנחנו בטוחים שאתם תהיו הרבה יותר בטוחים, אז למה אתם מחכים?

אודות שבטק

חברת שבטק בע"מ מתמחה במערכות לשחרור עשן טבעי ומאולץ, כיפות תאורה וסקיילייטים, וילונות חסיני אש ועשן ועבודות אלומיניום.

decor
מאמרים אחרונים

 שחרור עשן – לא מה שחשבתם
שחרור עשן – לא מה שחשבתם
לקריאה נוספת>>
 שיחרור עשן
שיחרור עשן
לקריאה נוספת>>
 פתח שחרור עשן
פתח שחרור עשן
לקריאה נוספת>>