צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
שחרור עשן טבעי

מפוחים לשחרור עשן מאולץ


מידע כללי על שחרור עשן

שחרור עשן

מערכת שחרור עשן פועלת בשיטה הבאה:

כאשר אחד מגלאי עשן מעביר דיווח לרכזת גילוי אש על המצאות עשן בקרבת הגלאי, מועברת פקודה מהגלאי לרכזת גילוי אש, הוצאת עשן, שחרור עשן, רכזת גילוי האש מעבירה פקודה לרכזת החלונות שחרור עשן שתעביר מתח עבור המנועים המותקנים על גבי החלונות כך שיפתחו ויאפשרו את לשחרר את העשן מהחלל, לאחר סיום אזעקת האש ועם השבת מערכת גילוי האש חזרה לשגרה ייסגר המעגל עם רכזת חלונות שחרור עשן ומנועים המותקנים על גבי החלונות יתחילו להסגר עד סגירה מלאה של כל החלונות הממונעים.

מערכות שחרור עשן מתחלקות ל-2 סוגים עיקריים:

שחרור עשן טבעי – באמצעות חלונות אוטומטיים או רפפות קבועות

שחרור עשן מאולץ – באמצעות מפוחים אשר יונקים את העשן

קיימים ארבעה סוגים עיקריים לפתחי שחרור עשן טבעיים:

רפפות קבועות לשחרור עשן טבעי

תריס רפפה חשמלי לשחרור עשן טבעי

חלונות ממונעים לשחרור עשן טבעי

כיפות תאורה וסקיילייטים לשחרור עשן טבעי מגג המבנה

רפפות קבועות לשחרור עשן

רפפות שחרור עשן מיועדות להוצאת חום ועשן יחד עם הוצאת עשן, שחרור עשן אל חוץ המבנה בכמות גדולה בזמן קצר בצורה טבעית. הרפפה עשויה מפרופיל אלומיניום, ניתן לקבל בגווני קטלוג RAL.

יתרונות:

1. חסכון של 50% במשקל ביחס לרפפה מברזל

2. חסכון באחזקה שכן התריס אינו מחליד

3. ניתן להוסיף רשת נגד חרקים

4. התריס הינו קבוע ואינו חשמלי – מחיר זול משמעותית לעומת מערכות חשמליות

תריס רפפה חשמלי לשחרור עשן

תריס רפפה לשחרור עשן מיועד להתקנה במבני צי בור ותעשיה כגון מחסנים, מפעלים ומבני ציבור. ישנם כמה סוגים של תריסים לשחרור עשן. תריס רפפה חשמלי עם שלבי זכוכית, תריס רפפה חשמלי עם שלבי אלומיניום אטומים למעבר אור ועוד. תריס רפפה הינו תריס תעשייתי אשר נפתח לפתיחה מלאה בטווח של עד 5 שניות מרגע קבלת האות לפתיחה. יתרונו של התריס הוא שאינו תופס מקום מגודל החלל ואינו מונע התקנת סורגים מיד לאחר התריס. בזמן שריפה עם קבלת האות מרכזת גילוי אש נפתחים התריסים לפתיחה מלאה והעשן יוצא החוצה בצורה טבעית. לתריס רפפה יש מנוע בוכנה חשמלי אשר פותח את שלבי התריס ל90 מעלות.

יתרון התריסים על הרפפה הקבועה שבעזרת התריסים ניתן לשמור על מיזוג אוויר באותו החלל בו הוא מותקן.

במבני משרדים מפוארים, מבני תרבות וכו', עדיף להשתמש בתריסים מזכוכית לשחרור עשן, אשר יתמזגו עם עיצוב הזכוכית הכללי של המבנה. ולמבני תעשיה ואחסנה עדיף להשתמש בשלבי אלומיניום אשר מונעים מעבר אור למבנה ומשמשים גם כסורג.

חלונות לשחרור עשן

ישנם סוגים שונים של חלונות לשחרור עשן, אפשר לסווג את החלונות לשחרור עשן לפי סוג החומר, ולפי כיוון תנועת החלון, החלונות לשחרור עשן מתמזגים עם העיצוב הכללי של החלל, החלונות נפתחים על ידי מנוע חשמלי לשחרור עשן במתח של 24 וולט, המנועים החשמליים באים בצורות שונות, לפי סוג החלון, חברתנו מייצרת ומתקינה חלונות אלומיניום בהתאם לבקשת הלקוח.

נפרט על חלק מסוגי החלונות לשחרור עשן:

חלון הזזה עם מנוע לפתיחה אוטומטית

חלונות הזזה מורכבים משני כנפיים או יותר אשר נעים על מסילות בציר קבוע מימין לשמאל. יתרונו של חלון הזזה על חלון פתיחה הוא שאינו נפתח אל תוך/חוץ המבנה והינו זז כנף על כנף. חסרונו של החלון שהמקסימום פתיחה שניתן להשיג באמצעות חלון הזזה לשחרור עשן הוא רק 50% מגודל החלון.

סוג המנוע שיותקן על חלון זה יהיה מנוע בוכנה במתח של 24V DC, עם התקן האירופאי החדש EN 12101.

ניתן להזמין את החלונות בנפרד ואת המנועים בנפרד.

לקריאה נוספת על חלון הזזה עם מנוע לפתיחה אוטומטית לחץ כאן.

חלון קיפ לשחרור עשן

חלון קיפ הינו חלון פתיחה אטום לכניסת אויר ומים הנפתח פנימה או החוצה ע"י צירים או מספריים. היתרון בחלון זה הינו שהוא יכול להעביר כמות גדולה של עשן וחום עבור כל גודל הפתח של החלון.

חלון קיפ לשחרור עשן שמשמש הוצאת עשן, שחרור עשן הינו הנפוץ ביותר לשימוש של חלונות שחרור עשן. החלון בנוי מפרופילי אלומיניום וזכוכית יחד עם מנוע שרשרת ובזמן שריפה נפתח אוטומטית באמצעות מתח המגיע אל המנוע מרכזת שחרור עשן אשר מותקנת במבנה.

חברתנו מאפיינת את סוג המנוע לשחרור עשן כך שיאפשר את מהלך הפתיחה הנדרש עם עוצמת מנוע מספקת לפעולה כך שבזמן שריפה החלון ייפתח ויאפשר את פינוי העשן אל חוץ המבנה.

לקריאה נוספת על חלון קיפ לשחרור עשן לחץ כאן.

חלון ציר

בדומה לחלון קיפ רק שחלון ציר נפתח על צירים המותקנים בצדי החלון ולא בתחתית או בחלקו העליון של החלון. חלון ציר הינו חלון אשר בנוי מפרופילי אלומיניום עם זכוכית יחד עם מנוע שרשרת במתח 24V DC נפתח חשמלית באופן אוטומטי עם קבלת פקודה מרכזת שחרור עשן.

לקריאה נוספת על חלון ציר לחץ כאן.

חלון פיווט

חלון זה מכונה גם "חלון מסתובב". הכנף מסתובבת בציר, ולא קבועה אל מסגרת החלון.

החלון נפתח כיחידה אחת בצורה מאוזנת ונותן מענה נהדר לכל צרכי העיצוב, החלון מסתובב על צירו כך שבקלות ניתן לפתוח באופן חלקי או מלא וכן פתיחה ב90 מעלות, הוא מהווה פתרון לשלל הדרישות לפתחים שונים. באמצעות מנוע שרשרת המנוע פותח את הכנף לפתיחה מלאה בזמן קצר.

לקריאה נוספת על חלון פיווט לחץ כאן.

שחרור עשן מאולץ – תקן 1001 חלק 7

מפוחים לשחרור עשן

ישנם 2 סוגים של מפוחים לשחרור עשן: מפוח צנטריפוגלי, ומפוח צירי.

  • בזמן חירום המפוח נכנס לפעולה ומתחיל לינוק את העשן ומאלץ את העשן להישאב החוצה, תכנון גודל והספק המפוח מחושב על פי נפח המבנה ונועד לבצע 6/8 החלפות אוויר בשעה.
  • מפוח יניקת עשן יהיה עמיד בחום בטמפרטורה של 400 מעלות צלזיוס למשך שעתיים לפחות, ואולם כאשר מותקנת בכל הבניין מערכת מתזים, ניתן להשתמש במפוח יניקת עשן העמיד בטמפרטורה של 250 מעלות צלזיוס למשך שעתיים לפחות.
  • את המפוחים אנו מתכננים ומתקינים עם לוח חשמל, פנל הפעלה, גיבוי של גנרטור חירום, בקרי וויסות, חיווט בכבל חסין אש מסוג E90 FE 180 עם עמידות לטמפרטורה, דמפרים, תעלות פח בעובי 1.25 מ"מ והכל בהתאם לתקני 1001 על כל חלקיו ודרישת רשות הכבאות.

חברתנו היא נציגה רשמית של חברת SE-Controls בארץ. יצרנית ציוד לחלונות שחרור עשן מתוצרת אנגליה ועומדת בכל התקנים המתקדמים כגון EN 12101 על כל חלקיו. ניתן למצוא את מוצרי החברה במגוון מבנים כמו: מחסנים, מפעלים, בתי קולנוע, משרדי ממשלה, מוסדות חינוך, בתי מלון ועוד.

חברתנו היא נציגה רשמית של חברת SE controls בארץ . החברה משווקת את מוצריה למיטב אנשי המקצוע בתחום. וניתן למצוא את מוצרי החברה בבתי קולנוע, משרדי ממשלה, מוסדות חינוך, בתי מלון ועוד. לפרטים אנא צרו קשר, או השאירו את פרטיכם באתר ונשוב אליכם.

שבטק | שחרור עשן | חלונות גג | פינוי עשן